Hardwell kolejną ofiarą praw autorskich na SoundCloud

11 Paź 2015

hardwell-soundcloud-twitter-news

SoundCloud jest bez wątpienia jedną z największych platform muzycznych, z której usług korzystają najwięksi gracze przemysłu muzycznego. Mimo swojej ogromnej popularności, serwis ten ma spore problemy z egzekwowaniem praw autorskich. Jakiś czas temu informowaliśmy Was o wytwórni Sony Music, która nie dogadała się z władzami SoundCloud. W związku z tym Madeon musiał usunąć wszystkie utwory ze swojego profilu, a Dillon Francis został pozbawiony remixu “Imperium”. Podobne problemy miał Martin Garrix, który na jakiś stracił z profilu swój kawałek “Don’t Look Down”. W zasadzie kwestią czasu było, aż kolejna znana osoba padnie ofiarą nowego systemu egzekwowania praw autorskich. No i stało sie!

Hardwell

“@SoundCloud Proszę ludzie, ogarnijcie się. Mam problemy z prawami autorskimi do utworów, które wydałem we własnej wytwórni.” – Hardwell

Zastanawiam się, ile jeszcze znanych osób musi poruszyć tę sprawę, aby w końcu SoundCloud zrozumiało, że nie tędy droga? Wielkie korporacje nie obchodzą pojedyncze osoby, ale gdy swoje profile zaczną przenosić największe sławy, to będzie już za późno. Póki co poziom frustracji wzrasta, a firma, która miała wspaniały PR, zaczyna być podręcznikowym przykładem, jak nie modernizować serwisu internetowego.

O autorze

Avatar autora
Krzysiek Brodowski editor