Hardwell, Steve Aoki i Laidback Luke podali utwory, które mają dla nich największe znaczenie

23 Lip 2015

beatport-utwory-znaczenie-news

Myślę, że każdy z Nas pamiętam jeden konkretny utwór, który sprawił, że zrozumieliśmy, że muzyka jest czymś ważnym w życiu człowieka. Co ciekawe, często okazuje się, że dana piosenka była w zupełnie innym stylu niż to czego obecnie słuchamy. Podobną sytuację mieli aktualnie najbardziej znani DJ-e i producenci. W wywiadzie dla serwisu Beatport trzech z nich podzieliło się utworami, które mają dla nich największe znaczenie.

Steve Aoki wyznał, że chciałby być autorem “Bohemia Rhapsody”. Jest to dosyć zaskakująca wiadomość, ponieważ Steve kojarzony jest z szalonymi występami i mało kto przypisałby mu fascynację Queen.

“Ta piosenka zabiera Cię w muzyczną podróż, która jest po prostu niesamowita. Jest dużo zespołów, które zrobiły tego typu utwory jak np. Led Zeppelin, The Doors, The Rolling Stones czy The Beatles, ale ‘Bohemia Rhapsody’ jest moim ulubionym.” – Steve Aoki

https://youtu.be/QEX-oKJMRBo

Laidback Luke wybrał swój własny remix do utworu Green Velvet “The Stalker”. Jest to przełomowa produkcja w jego karierze, ponieważ supportu udzielił mu sam Carl Cox. Jak widać nie zmarnował danej mu szansy i nadal robi to co kocha.

https://youtu.be/ith-9wmQI2s

Najważniejszym utworem dla Hardwella jest “Zero 76”, które skomponował we współpracy z Tiesto. Była to swego rodzaju przepustka do świata elektronicznej muzyki. Tym samym TJS stał się mentorem dla Hardwella.

“(Tiesto) Zawsze był dla mnie olbrzymią inspiracją i to jest utwór, który wprowadził mnie do świata EDM.” – Hardwell

https://youtu.be/Jvb8j3U2QNs

Źródło: Beatport | Zdjęcie: Rukes.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.