Hardwell zaskoczył fanów na Ibizie. Romans z muzyką Tech House?

4 Wrz 2017

hardwell_ibiza_resident

W ostatnich miesiącach producent z Bredy raz za razem udowadnia nam, jak dobrze odnajduje się w różnych stylach – od Moombahton, aż po Hardstyle. Jednym z dobitnych dowodów na to, iż moje słowa nie są czcze, są dwie EP-ki pod nazwą “Hardwell and Friends”, które zostały wydane podczas tegorocznych wakacji. Okazuje się jednak, że Robbert jeszcze nie powiedział ostatniego słowa!

W 2015 roku holenderski producent zaskoczył publiczność zgromadzoną na EDC Las Vegas, bowiem jego występ opierał się na brzmieniach z gatunków Trap i Hip Hop. Jak na to, co z reguły proponuje fanom, był to ogromny przeskok. Obecnie taka muzyka podczas setu Hardwella nie byłaby aż takim zaskoczeniem, jak jeszcze 2 lata temu. Lecz tym razem artysta postanowił uderzyć z niespodziewanej przez nikogo strony.

20 sierpnia w Cafe Mambo na Ibizie miał miejsce występ Robberta, podczas którego zgromadzeni na miejscu klubowicze nie usłyszeli zwykle spodziewanych od producenta mainstage’owych bangerów, a… mieszankę Tech i Deep House. Miejsce w trackliście znaleźli między innymi tacy wykonawcy, jak Prok & Fitch, Funkerman czy Riva Starr.

Godzinny set jest dostępny w całości poniżej, jako kolejny odcinek radio show pod nazwą “Hardwell On Air – Off The Record”, które jest sfokusowane właśnie na brzmienia nadające się bardziej do klimatycznego klubu niż na główną scenę wielkiego festiwalu.

Set z Cafe Mambo to niejako powrót do korzeni – wszak pierwsze wydania w Revealed Recordings miały wiele wspólnego z muzyką Tech House. Nie wiem jak Wam, ale mi taka odsłona Hardwella bardzo się podoba!

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor