Headhunetrz wyznał co sądzi o EDM. Czego możemy się spodziewać?

18 Paź 2016

Headhunetrz wyznał co sądzi o EDM
Przez długi czas nie interesowałem się karierą producenta o aliasie Headhunterz. Na początku dlatego, że tworzył Hardstyle, który mnie nie pasjonował. Później miałem wrażenie, że Willem przeszedł do popularnego EDM, aby nie zostać zapomnianym. Wszystko zmieniło się, gdy zobaczyłem jego występ i wywiad podczas Sunrise Festival. Te zdarzenia totalnie odmieniły moje podejście do tego producenta. Ten błysk w oku, ta radość i energia, to jest coś czego nie sposób udawać. Od jakiegoś czasu prowadzi on serię vlogów. Szczególnie ciekawy jest ostatni epizod, bo Headhunetrz wyznał co sądzi o EDM.

“Powiem coś Wam bez ogródek. Nie lubię EDM, albo Bigroomu, albo jakkolwiek to nazywacie, w obecnej formie. To jest po prostu dla mnie zbyt płytkie. Dopóki mówmy o muzyce House, podczas setów gram tylko swojego kawałki. Zacząłem produkować Progressive House, bo poczułem, że jest to najbliższy gatunek, który pozwala mi na przejście na coś wolniejszego i lżejszego. Tego właśnie pragnąłem. Cieszyłem się tym przez jakiś czas, ale wiem, że muszę się rozwijać. Moja dusza pragnie być wypełniona szczęściem, które czuję tworząc muzykę pochodzącą z mojego wnętrza.” – Headhunterz

Nie wiem, co Willem rozumie poprzez obranie nowej drogi, ale mam wrażenie, że wyjdzie z tego coś dobrego. Jeśli w jego muzyce nadal będzie czuć pasję i przekaz, to jakie znaczenie ma gatunek?

Headhunterz | Facebook

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.