Headhunterz: “To ostatni raz, gdy brałem udział w DJ Mag TOP 100 DJs”

23 Paź 2019

Headhunterz ogłosił na swoich social media, że rezygnuje z udziału w plebiscycie DJ Mag TOP 100 DJs. Willem przyznał, że nie widzi sensu w tym rankingu popularności, który “wrzuca do jednego worka” artystów z wszystkich odmian muzyki elektronicznej. Tym samym, Heady dołączył do grona DJ-ów i producentów, którzy bojkotują DJ Mag TOP 100 DJs.

Szczere słowa Headhunterza

Jak co roku, wyniki DJ Mag TOP 100 DJs wzbudziły wiele emocji. Nie cichną dyskusje o sensie plebiscytu, jak i pozycjach poszczególnych DJ-ów/producentów. Do grona artystów, którzy postanowili wyrazić swoją niechęć wobec DJ Mag, dołączył Headhunterz. W swoim lekko ponad 7-minutowym filmie, Willem jasno stwierdził, że to ostatni raz, gdy brał udział w tym rankingu.

“Chciałbym ogłosić, że był to ostatni raz, gdy startowałem w konkursie DJ Mag TOP 100 DJs” – Headhunterz

Już na początku filmu, Headhunterz potwierdził, że jest to ranking popularności. W jego oczach, nie ma sensu mieszać artystów z przeróżnych gatunków muzycznych, w tym tych bardziej jak i mniej komercyjnych. Jednocześnie docenił oddanie i zaangażowanie fanów sceny Hardstyle.

“To kontrowersyjna lista. Wiele osób mówi, że to konkurs popularności” – Headhunterz

I jak to zwykle bywa z popularnością, ma ona bezpośredni wpływ na karierę. Tutaj padły naprawdę szczere słowa Heady’ego, który przyznał, że brał przez wiele lat udział w plebiscycie DJ Mag, bo mu się to opłacało.

“Ta lista (DJ Mag TOP 100 DJs – przyp. red.) może mieć duży wpływ na karierę artysty. To dlatego przez wiele lat brałem w tym udział” – Headhunterz

Trudno nie zgodzić się, że TOP 100 każdego z nas wyglądałoby nieco inaczej. Popularność to jedno, a własny gust to drugie. Tym bardziej, że mówimy o tak szerokiej dziedzinie sztuki, jaką jest muzyka elektroniczna.

“Oczywiście jest to ranking popularności, ale który bazuje na guście danej osoby. Gdybyście zapytali mnie o moje własne TOP 100, wyglądałoby zupełnie inaczej” – Headhunterz

Chcąc uprzedzić wszelkiego rodzaju spekulacje, Headhunterz wrzucił film krótko po ogłoszeniu wyników, a nie przed kolejnym głosowaniem. W ten sposób chciał podkreślić, że nie jest to podstępna kampania reklamowa.

“Nie chciałem wrzucić tego filmu przed głosowaniem w przyszłym roku, bo nie chcę, żeby ktoś go odebrał jako formę reklamy. To moja decyzja, prosto z serca” – Headhunterz

Headhunterz rezygnuje z TOP 100 DJs. Co to oznacza?

Niestety, ale Willem nie do końca wyjaśnił, co dokładnie oznacza jego wycofanie się z DJ Mag TOP 100 DJs. Być może w przyszłym roku nie podejmie żadnych działań promocyjnych, a być może w ogóle nie będzie uwzględniony w zestawieniu – na własne życzenie. Gdyby chodziło o opcję numer dwa, byłby to zaskakujący precedens, który mógłby zainspirować innych artystów.

Co roku przybywa DJ-ów i producentów, którzy krytykują DJ Mag TOP 100 DJs. Do najgłośniejszych z nich, czyli Hardwella i Martina Garrixa, dołączył Headhunterz. Ciekawe kto jeszcze musi powiększyć to grono, aby organizatorzy zastanowili się na modernizacją rankingu.

Headhunterz – Orange Heart (feat. Sian Evans)

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.