Beach Party Trzcianka zmieniło nazwę. Poznajcie Heartbeat Festival!

Znany polskim fanom muzyki elektronicznej festiwal Beach Party Trzcianka, będzie obchodził w tym roku 10-lecie działalności. Mając na uwadze rozwój projektu, organizatorzy zdecydowali się na odważny krok. Od dziś, odbywający się w Trzciance festiwal EDM, nosi nazwę Heartbeat Festival. Dlaczego nastąpiła zmiana nazwy i co ze sobą niesie?

Wiele lat wspaniałej historii

Organizowany w Trzciance festiwal EDM, to swego rodzaju fenomen na polskiej scenie wydarzeń muzycznych. Impreza organicznie rozrosła się z lokalnego konceptu do jednego z największych festiwali EDM w Polsce. Patrząc na line-up kilku ostatnich edycji, który pełen był dobrze nam znanych artystów, a także niezwykle atrakcyjną cenę biletów – aż dziw bierze, że celem eventu jest pomoc potrzebującym. Tak, cały dochód z wydarzenia jest przeznaczany na szczytny cel. Przykładowo, w 2019 roku dochód wysokości ponad 59 000 złotych, został przekazany na zakup sprzętu dla oddziału dziecięcego w Szpitalu Powiatowym w Trzciance. Teraz przyszła pora na rozwój, a tym samym nowy etap w historii festiwalu.

Poniżej możecie obejrzeć moje omówienie Beach Party Trzcianka 2019.

Charytatywny festiwal EDM… w Polsce?

Beach Party Trzcianka, to od dziś Heartbeat Festival

Jak wspomniałem we wstępie, organizatorzy zdecydowali na odważny krok. Znane wam Beach Party Trzcianka zmieniło nazwę na Heartbeat Festival. Jest to jedna z szeregu zmian, w ramach ewolucji festiwalu, który będzie świętował swoje 10-lecie.

“Z rozpoczęciem nowej dekady, postanowiliśmy wprowadzić pewną pozytywną zmianę w naszym wydarzeniu. Chcemy, aby wprowadziła ona nieco świeżości. Naszym zdaniem jest to idealny prezent z okazji 10-tych urodzin festiwalu. Od teraz nasz wyjątkowy festiwal będzie nazywać się Heartbeat Festival. Spokojnie, charakterystyczne plażowe elementy, które zdążyliście pokochać pozostają.” – organizatorzy Heartbeat Festival

Zapewne wielu z Was zastanawia się, dlaczego nastąpiła zmiana nazwy? Odpowiedź jest bardzo prosta. Realizując pierwszą edycję festiwalu, organizatorzy nie zakładali, że projekt rozrośnie się do obecnych rozmiarów. Nazwa “Beach Party” była wymyślona spontanicznie, co niestety miało swoje konsekwencje.

“Jesteśmy świadomi, że przez okres 9 lat zbudowaliśmy mocną i rozpoznawalną markę w Polsce, jednak mimo wszystko nasza nazwa była wymyślona spontanicznie i nikt nigdy nie pomyślał i nie marzył, że znajdziemy się w takim miejscu w jakim znajdujemy się teraz.” – organizatorzy Heartbeat Festival

Skąd pomysł na zmianę nazwy?

Warto zwrócić uwagę, że nazwa “Beach Party” jest bardzo ogólna. Tak naprawdę każda impreza organizowana na plaży może przyjąć taki tytuł. Dla wielu osób zainteresowanych wydarzeniem czy też sponsorów, mogło to być mylące. Właśnie dlatego powstała koncepcja zmiany nazwy na taką, która wyróżnia festiwal w Trzciance.

“Od dłuższego czasu myśleliśmy nad zmianą nazwy. Nazwa Beach Party stała się powszechna wśród imprez klubowych, z którymi często byliśmy niesłusznie kojarzeni. Nasza społeczność musi mieć swój własny, odrębny szyld!” – organizatorzy Heartbeat Festival

Inspiracją do stworzenia nazwy “Heartbeat Festival” było ogromne serce uczestników festiwalu, którzy co roku wspierają szczytny cel kupując bilety. Jednocześnie serce jest symbolem miłości i radości, które wyraźnie czuć bawiąc się w Trzciance.

“Heartbeat ma symbolizować naszą familie. Bicie serca to znak życia. Bicie serca to radość. Bicie serca to miłość. Bicie serca to MY! Naszym celem od samego początku była pomoc innym, pragniemy naszym festiwalem kontynuować działalność charytatywną, aby każdy miał szanse, na życie pełnym biciem serca” – organizatorzy Heartbeat Festival

Beach Party Trzcianka 2019 | Aftermovie

Heartbeat Festival z nowymi atrakcjami

Nowa nazwa niesie ze sobą rozwój, którego zarys przedstawili sami organizatorzy. Zapowiadają oni ciekawy line-up, odświeżenie głównej sceny, a także inne, tajemnicze atrakcje. Biorąc pod uwagę dotychczasowy rozmach festiwalu, który oferował fantastyczną zabawę, jestem niezmiernie ciekaw nowości.

“Chcemy was wciąż zaskakiwać. Obiecujemy, że w artyści, którzy pojawią się na line-upie 2020 zagwarantują wam jeszcze mocniejsze i piękniejsze przeżycia. Wspaniała scena nabierze nowego blasku i kilku pikantnych dodatków, których zdradzić nie możemy.” – organizatorzy Heartbeat Festival

Pozostaje w napięciu czekać na nowe informacje związane z Heartbeat Festival 2020. Miejmy nadzieję, że organizatorzy nie będą długo trzymać nas w niepewności i już niedługo poznamy pierwszych artystów z line-upu. Chodzą słuchy, że być może jeszcze w tym tygodniu będą pojedyncze ogłoszenia. Trzymam rękę na pulsie i będę Was na bieżąco informował!

Informacje o Heartbeat Festival 2020

Nazwa: Heartbeat Festival 2020
Kiedy: 26-28 czerwca 2020 roku
Gdzie: Trzcianka (koło Poznania)
Bilety: Wkrótce w sprzedaży
Wydarzenie: http://bit.ly/HeartbeatFestivalWydarzenie

Zobacz również:

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.