Jest iPod, jest więc i… HomePod. Apple zaprezentowało nowy głośnik!

6 Cze 2017

apple-homepod-premiera

Wyobraźcie sobie romantyczny wieczór z kolacja przy świecach. Brakuje Wam tylko dobrej muzyki, mówicie “Siri, włącz Arty – Kate”. Nagle słyszycie charakterystyczny break, druga połówka jest zadowolona, a Wy możecie uznać wieczór za udany i następnego dnia wyjść bez problemów na piwo. To czary? Nie! To nowy głośnik od Apple. Na konferencji WWDC 2017 obok takich urządzeń, jak iMac Pro czy iPad Pro, zaprezentowano niepozorny przedmiot.

HomePod – tak nazywa się nowy głośnik z asystentką głosową Siri. Posiada 7 głośników i subwoofer, a dzięki falom radiowym jest w stanie dopasować dźwięk do pomieszczenia w jakim się znajdujemy. Posiada 8 mikrofonów, które pomogą Siri usłyszeć nas z każdego miejsca w pokoju. Oczywiście jeśli mówimy w języku angielskim. Współpracuje z iCloud, iTunes i Apple Music. HomePody można łączyć ze sobą, tym samym tworząc system multiroom.

Sprzęt trafi do sklepów w grudniu, w cenie 349$. Jak to u Apple, koszt zakupu na naszym rynku będzie z pewnością wyższy.

“Chcemy na nowo odkryć muzykę w domu” – Tim Cook, CEO Apple

Czy ta koncepcja przemówić do klientów? W momencie debiutu będzie miało solidnych konkurentów w postaci Amozon Echo i Google Home. Jestem jednak pewien, że zadziała magia “nadgryzionego jabłka” i po towar ustawią się kolejki chętnych.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.