International Dance Music Awards 2019 – Ruszyło głosowanie w plebiscycie!

23 Lut 2019

Niezależnie od opinii, ranking DJ Mag TOP 100 DJs jest najpopularniejszym tego typu plebiscytem w świecie muzyki elektronicznej, ale… nie jedynym! Ruszyło głosowanie w rankingu IDMA, czyli International Dance Music Awards, którego gala odbywa się w trakcie Winter Music Conference w Miami. Najpierw poznaliśmy nominowanych, a teraz możemy oddać swój głos w aż 31 kategoriach!

Tak szczegółowy plebiscyt pozwala wybrać, m.in. najlepszą wytwórnię muzyczną, program do tworzenia muzyki, a nawet kanał YouTube. Oczywiście nie zabrakło kategorii na najlepszych artystów, którzy zostali podzieleni ze względu na tworzony gatunek muzyczny i płeć. Przykładowo w kategorii “Najlepszy artysta płci męskiej (Pop/Electronic)” do wyboru są The Chainsmokers, Martin Garrix, DJ Snake, Marshmello oraz Alok. Jak zawsze ciekawie zapowiada się walka o miano najlepszego festiwalu, gdzie co roku konkurują ze sobą Ultra Music Festival i Tomorrowland.

Głosowanie w IDMA 2019: https://wintermusicconference.com/idma/#vote

W zeszłym roku tytuł “Najlepszego mainstreamowego artysty płci męskiej” zyskał Armin vn Buuren. W tej samego kategorii, ale wśród kobiet – wygrały Nervo. Tym razem Armin zawitał do kategorii Trance, gdzie zapewne wygra, ale kto wie? Tymczasem pozostawiam Was z najlepszym utworem zdaniem IDMA 2018, czyli “More Than You Know” od Axwell /\ Ingrosso.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.