Ile kosztuje wyprodukowanie “Beats by Dre”?

31 Mar 2015

 

beats-by-dre-main

Myślę, że wszyscy kojarzą serię słuchawek Beats by Dre, które są marzeniem niejednego nastolatka. Ogromna inwestycja w kreowanie marki oraz reklamę opłaca się i zwraca z nawiązką. Wiele razy spotkałem się z opinią, że nie są warte swojej ceny lub że za takie pieniądze można kupić znacznie lepsze słuchawki. Mimo wszystko wrażenia odsłuchowe, to mocno osobista sprawa i każdy z nas może być bardziej wrażliwy na określone pasma dźwięku. Dochodzi tu jeszcze czynnik ceny. To jest trochę jak z winem… Jeśli przed degustacją uzyskamy informację, że jest to wieloletnie wino, odpowiednio leżakowane i serwowane w ściśle określonej temperaturze to momentalnie obudzi się w nas poczucie luksusu. Skutkuje to tym, że znacząco zawyżamy walory takiego wina i dodajemy mu cechy, których bez odpowiedniego wstępu byśmy mu nie przypisali. Podobnie jest ze słuchawkami, gdzie widząc cenę rzędu 300$ (ok. 1150zł) automatycznie uwrażliwiamy słuch i nastawiamy się na niezwykłe doznania. Czy ona faktycznie nadejdą? To już zależy od naszej znajomości słuchawek i tego z czym wcześniej mieliśmy do czynienia. Przechodząc do sedna tematu, czyli ile kosztuje wyprodukowanie “Beats by Dre?” odpowiedź brzmi… 14$. Biorąc pod uwagę, że ceny słuchawek z tej serii mieszczą się w przedziale 200-400$, to można powiedzieć “złoty interes”. Załóżmy jednak, że cena nie dyktuje jakości i sprawdźmy jak one wypadają w testach dźwięku.

Wynik drugi od końca mówi sam za siebie. Za taką cenę zakupu można się spodziewać czołówki zestawienia, a tutaj taka niespodzianka. Warto więc się zastanowić przed zakupem słuchawek co jest dla nas priorytetem. Marka czy jakość dźwięku?

Źródła: pieniadze.gazeta.pl | time.com | Zdjęcie: djworx.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.

Zobacz również

Brak wpisów.