Ile trwa najdłuższa piosenka w historii?

12 Cze 2015

thomas-yorke-radiohead-rekord-news

Thomas Yorke, czyli członek brytyjskiego zespołu Radiohead pobił rekord na najdłuższą nagraną piosenkę. Jednak zanim powiem Wam ile trwa to nagranie, to muszę wspomnieć, że dotychczasowy rekord wynosił 2 godziny. Thomas pobiło go o… 480 godzin! W sumie daje to piosenkę długości 482 godzin! Utwór nosi nazwę “Subterranea” i utrzymany jest w klimatach experimental. Momentalnie do głowy przychodzi pytanie, jaki jest sens pracy nad tak długim kawałkiem?

W tym przypadku nie chodziło o rekord sam w sobie, a o stworzenie ścieżki dźwiękowej do wystawy o nazwie “The Panic Office” autorstwa Stanley’a Donwoods’a. Odbywała się ona w Sydney w Australii w okresie od 21 maja do 6 czerwca. Muzyka została przemyślana od początku do końca, ponieważ stanowiła istotny element całej instalacji składającej się z subwooferów zainstalowanych w podłodze oraz pozostałych głośników na suficie. Yorke w ten sposób podziękował Stanley’owi za lata współpracy, ponieważ to właśnie on jest autorem artworków dla zespołu Radiohead od czasu albumu “The Bends” z 1944 roku. Coś czuję, że ten rekord na długo pozostanie nie do pobicia…

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.

Zobacz również

Brak wpisów.