Illenium otrzymał drugą nagrodę “Golden Record”. Pasmo sukcesów!

7 Lis 2019

Niewielu artystów, w tak krótkim czasie, rozwinęło swoją karierę do tego poziomu co Illenium. W ciągu ostatnich 3 lat, pochodzący z Denver producent wydał trzy albumy, wystąpił m.in w Madison Square Garden czy na Red Rocks Amphitheatre. Współpracował także z takimi artystami, jak Excision, Seven Lions, The Chainsmokers, Zeds Dead czy Kill The Noise. Każdy kolejny rok w jego karierze jest tym najlepszym i mam na to kolejny dowód – “Golden Record”.

Illenium ponownie z “Golden Record”

W 2019 roku Illenium otrzymał dwie nagrody “Golden Record”. Pierwszą uzyskał za collab “Feel Good” z Gryffin’em i Dayą, natomiast nie tak dawno uzyskał drugą za utwór “Good Things Fall Apart“. Wokalnie udzielił się Jon Bellion, którego możecie kojarzyć chociażby z hitu “Beautiful Now” Zedda.

“Good Things Fall Apart” zostało wydane w maju tego roku i niemalże natychmiast zaczęło podbijać toplisty. W notowaniu Billboard Hot Dance/Electronic Songs utwór trafił na 13. miejsce, gdzie kilka miesięcy później na 1. miejscu pojawił się trzeci album Illenium “Ascend”.

Co ciekawe, collab “Takeaway” z The Chainsmokers jest trzy razy popularniejszy w serwisach streamingowych niż “Good Things Fall Apart”, a mimo to utwór nie otrzymał – jeszcze – żadnej nagrody.

Nagrody przyznaje organizacja Recording Industry Association of America w skrócie RIAA. Aby utwór uzyskał “złoty status” musi uzyskać 500 000 punktów, gdzie:

  • sprzedaż utworu oznacza 1 punkt
  • 150 odtworzeń w serwisach streamingowych oznacza 1 punkt
ILLENIUM, Jon Bellion – Good Things Fall Apart

Utwór naturalnie przyciągnął uwagę innych producentów, którzy zdecydowali się stworzyć remix. Moim zdaniem najciekawsza jest big-room’owa interpretacja od Tiesto:

O autorze

Avatar autora
ak editor