Instagram blokuje hasztag “EDM”

6 Sie 2015

hasztagedm

Instagram, to popularny serwis społecznościowy, na którym użytkownicy mogą udostępnić zdjęcia i filmiki. Tym co wyróżniło akurat tę aplikację i portal, to możliwość dodawania różnego rodzaju filtrów fotograficznych. Parę dni temu, ów serwis, zablokował hasztag “EDM”. Bez żadnych wyjaśnień i oficjalnego stanowiska. Wywołało to niemałe zamieszanie w świecie muzyki elektronicznej. Aż do wczoraj, gdy dostaliśmy wytłumaczenie w związku z zaistniałą sytuacją.

Według oficjalnych oświadczeń, haszhtag #EDM została zakazany, ponieważ był “konsekwentnie używany do udostępniania zdjęć i filmów wideo, które naruszają zasady społeczności”. Rzecznik Instagramu wystosował oświadczenie w tej sprawie.

“Blokujemy pewne hasztagi, gdy są wykorzystywane do udostępniania zdjęć i filmów, które naruszają zasady społeczności. W tym przypadku, #EDM był używany do udostępniania treści zahaczających o nagość. Pracujemy nad tym, by przywrócić pewne hasztagi, które zostały wcześniej zablokowane. Pracujemy również nad sposobami lepszej komunikacji w związku z hasztagami.” – Rzecznik prasowy Instagrama

Ciężko jest wygrać z Internetem, czego przykładem jest screen poniżej, który ukazuje wysyp nowych tagów, odnoszących się bezpośrednio do EDM.

111

 

 

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.