ISIS straszy organizatorów Sunburn Festival i Supersonic Festival

19 Gru 2015

sunburn-goa-2015-isis-news

Myślę, że nikomu nie trzeba przedstawiać obecnej sytuacji politycznej w Europie. Ostatnie wydarzenia w Paryżu, gdzie podczas ataków terrorystycznych zginęło około 140 osób, sprawiły że wszelkiego rodzaju groźby stały się wyjątkowo poważnie traktowane. Agencje wywiadowcze śledzą wszystkie podejrzane informacje i starają się zapewnić bezpieczeństwo obywateli. Masowe imprezy, to potencjalny cel dla zamachów, dlatego tym bardziej są one zabezpieczane i chronione.

Pod koniec grudnia tego roku mają się odbyć dwa festiwale ulokowane w Goa w Indiach. Mowa tu o Supersonic Festival i Sunburn Festival, które skupione są wokół brzmień EDM. Tamtejszy minister do spraw turystyki, Dilip Parulekar oznajmił, że organizatorzy tych imprez zostali zobowiązani do zaostrzenia ochrony. Powodem są pogróżki ze strony ISIS. Nie są znane szczegóły tych gróźb, ale dopóki nie zostaną spełnione dodatkowe warunki związane z zabezpieczeniem terenu festiwali, nie zostanie wydane pozwolenie na odbycie się tych wydarzeń.

“Z powodu pogróżek, organizatorzy są zobowiązani do zwiększenia ochrony. Pozwolenie na odbycie się imprez zostanie wydane tylko wtedy, gdy spełnią dodatkowe warunki.” – Dilip Parulekar

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.