IX Turniej DJ-ów o Puchar Prezydenta Miasta Skierniewice

3 Wrz 2015

turniej-skierniewice-main

W dniu 30. sierpnia w Skierniewicach (woj. Łódzki) odbył się już IX Turniej DJ-ski o Puchar Prezydenta Miasta Skierniewice. Zawody poprzedzone był eliminacjami. Siedemnastu DJ-ów przesłało swoje zgłoszenia w formie seta do Komisji Artystycznej. 21 sierpnia odbyło się posiedzenie jury i wytypowano turniejową dziesiątkę, a znaleźli się w niej: DJ HEVRYN, DJ ANDY CASTRO, DJ MACRO, DJ MELLOW, DJ M-TM, DJ PETRO, DJ ZGRYWUS, DJ MAVE, DJ SEBA MIX, DJ TUR3X.

Turniej polegał na zaprezentowaniu swoich umiejętności jury jak i publiczności. Były to sety 10-15 minutowe. Zmagania rozpoczęły się o godzinie 16:00 przy scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Skierniewicach. DJ-e grali na profesjonalnym sprzęcie, a mianowicie 2x Pioneer CDJ-2000 NXS i Pioneer DJM-2000 NXS. W skład jury weszli Emil Stradza, DJ Roko oraz DJ Inox. Niestety zabrakło jednego wykonawcy. DJ Zgrywus – jak to zgrywus – nie pojawił się, więc w turnieju wzięło dziewięć osób. O kolejności występów zadecydowało losowanie.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. DJ-e zaprezentowali różne style muzyczne, począwszy od tradycyjnego House, Deep House, Future House, Electro, Dance, Hip Hop, a skończywszy na Hardstyle.

Z bardzo dobrej strony pokazał się DJ Macro (Maciej Sekuła). Artysta ze Skierniewic popisał się świetnymi kawałkami z gatunku Future House. Od strony technicznej nie można mu było nic zarzucić, płynne, rytmiczne przejścia. Niestety dla jury było to za mało.

turniej-skierniewice-1

Dj Hevryn (Tomasz Hawrysz) również popisał się perfekcyjnym występem. DJ z Bełchatowa, który swoją karierę rozpoczął nie dawno, zagrał kawałki Electro ze sporą ilością “pompujących” utworów.

“Lubię tego typu brzmienia, które mają w sobie dużo energii i same ponoszą publikę na parkiet” – Dj Hevryn

Tomasz ukończył swój debiut na III miejscu. W jego secie można było usłyszeć takie kawałki jak: Deorro & Will Sparks Feat. IEZ – Haters, Eric Prydz – Pjanoo (Mikro Remix) i We The People – Switch.

turniej-skierniewice-2

“Od Trapu po Rap polski i zagraniczny” – tak swój set zapowiedział DJ Petro (Piotrek Smolarek). Pewny siebie DJ ze Skierniewic zapodał takie kawałki jak: Dj Snake & Lil Jon – Turn Down for What, Tede – Kot Gigant czy Bobby Shmurda – Hot Nigga (Caked Up Remix).

“Byłem przekonany że nikt inny nie będzie grał w ten sposób. Chciałem pokazać się z zupełnie innej strony” – DJ Petro

Pewność siebie i wiara w swoje możliwości – w przypadku Piotrusia – opłaciły się, ponieważ zajął II miejsce w turnieju.

turniej-skierniewice-3

Pierwsze miejsce zajął osiemnastolatek – DJ Mave (Maciej Kwasek). Jego występ zrobił na mnie olbrzymie wrażenie. Perfekcyjnie dobrane utwory i płynne przejścia. Jedyne co mi pozostaje, to pogratulować talentu. Zagrał między innymi: Puma – Snap That Neck, Valentino Khan – Deep Down Low i Dillon Francis – Not Butter. Miałem okazję porozmawiać ze zwycięzcą turnieju. Poniżej możecie przeczytać wywiad.

turniej-skierniewice-4

Essential Music: Jak się czujesz jako zwycięzca?

DJ Mave: To jest mega uczucie! Po prostu nie wiem co powiedzieć.

Essential Music: To ja Ci pomogę. Na początek przedstaw się, jak masz na imię, skąd pochodzisz i ile masz lat?

DJ Mave: Nazywam się Maciej, pochodzę z Łowicza, mam 18 lat.

Essential Music: Od jak dawna zajmujesz się DJ-ką?

DJ Mave: Pierwszą konsole zakupiłem w sierpniu 2011 roku, czyli w tym miesiącu minęło równe 4 lata.

Essential Music: Zapytam wprost. Dlaczego jesteś DJ-em?

DJ Mave: Muzyką klubową interesowałem się już od najmłodszych lat. Słuchając setów interesowało mnie “jak oni to robią, że każdy utwór do siebie pasuje?” i że w taki sposób potrafią poprowadzić całą imprezę. Pomyślałem, że również chcę spróbować swoich sił.

Essential Music: Czy wiążesz z tym swoją przyszłość?

DJ Mave: Obecnie granie zeszło na drugi plan ze względu na klasę maturalną, jednak w przyszłym roku biorę się za produkcje muzyki. Na pewno zostanie to moim hobby na długie lata, jednak czy będzie z tego coś większego… czas pokaże.

Essential Music: Jakie gatunki muzyczne preferujesz?

DJ Mave: Staram się nie ograniczać i eksperymentować. Moje ulubione gatunki, to Progressive EDM, House, Trap i Moombathon.

Essential Music: Czy to Ty jesteś bratem Toma Swoona o którym On nic nie wie?

DJ Mave: Hahahaha! Nie jestem, ale czasem słyszę, że wyglądam na bliźniaka Hardwella 🙂

Essential Music: No i się nie mylą. Słyszałem, że poznałeś Dada Life. Jak to się stało?

DJ Mave: W maju tego roku udało mi się wygrać konkurs na support przed Dada na ich występie w klubie Magic w Krzyżanowicach. To był zdecydowanie najlepszy moment mojej przygody z graniem, impreza na której mogłem zagrać w swoich klimatach i to z takim duetem. Olle i Stefan, to świetni ludzie i prawdziwi showmani z mega doświadczeniem.

Essential Music: Osoba którą się inspirujesz to…?

DJ Mave: Steve Angello. Definitywnie mój ulubiony artysta.

Essential Music: Ulubiony polski producent?

DJ Mave: Tom Swoon. Mamy coraz więcej świetnych producentów w Polsce, poziom idzie cały czas w górę.

Essential Music: Jakie są Twoje aktualne marzenia?

DJ Mave: Znaleźć czas na produkcje muzyki. Tak poza tym, to set na cyklu imprez We Love Swedish House w Warszawie lub jakimś innym festiwalu, jednak zanim to się spełni, czeka mnie duuuużo pracy 🙂

Essential Music: Życzę Ci tego jak najbardziej. Bardzo dziękuję za wywiad. Miło się z Tobą rozmawiało i do zobaczenia na najbliższej imprezie. A właśnie gdzie Cię można teraz usłyszeć?

DJ Mave: Będzie można mnie spotkać 19. września na Skierniewickim Święcie Kwiatów Warzyw I Owoców. O godzinie 16:40 wystąpię na głównej scenie na rynku. Serdecznie zapraszam.

Essential Music: Jeszcze bardzo dziękuję za poświęcony czas i do zobaczenia!

DJ Mave: Na razie!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.