Jack Ü “Take Ü There” miało być wyprodukowane dla Ushera

14 Sty 2016

jack-u-usher-news

Debiutancka płyta duetu Jack Ü okazała się strzałem w dziesiątkę. Skrillex i Diplo stworzyli fantastyczny krążek, który zasłużenie odniósł sukces na rynku muzycznym. Jakiś czas temu Diplo poinformował, że aktualnie pracują nad kolejnym albumem, który prawdopodobnie ukaże się w tym roku. Poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko, ale akurat tym producentom nie można odmówić talentu.

Jednym z największych hitów Jack Ü jest bez wątpienia “Take Ü There”, gdzie wokalu użyczyła Kiesza. Utwór ten ma został odtworzony na YouTube ponad 21 milionów razy oraz doczekał się wielu remixów, w tym od Tchamiego, Missy Elliott i Zeds Dead. Okazuje się jednak, że pierwotnie miał to być kawałek zrobiony dla Ushera.

“Zrobiłem wiele melodii dla Ushera. Tę również początkowo zrobiliśmy dla niego, utrzymując szybkie tempo, a on dodał do tego trochę wokalu. Później nagraliśmy ten kawałek z Kieszą. Spotkaliśmy ją na Ibizie i spodobał mi się jej występ. Była wtedy znana z wielkiego hitu ‘Hideaway’, a ja uwielbiałem jej głos. Myślę, że śpiew Ushera został użyty gdzieś w melodii – w wysokich tonach pianina.” – Diplo

Historia powstania “Take Ü There” jest bardziej zawiła niż mogłoby się wydawać. Dobrze, że w finale w utworze usłyszeliśmy kanadyjską piosenkarkę, bo ma ona niebagatelne znaczenie w sukcesie tej produkcji.

Źródło: genius.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.