Jak wypromować swój utwór? Dopisz do nazwy znanych producentów!

15 Lis 2015

brother-beatport-top-100-news

Internet, to potężne narzędzie do promocji swoich dokonań. Jest to widoczne szczególnie w przemyśle muzycznym, gdzie portale takie jak SoundCloud czy YouTube, odgrywają olbrzymią rolę w karierze wielu producentów. Z pozoru sprawa wydaje się bardzo prosta. Zrób dobry utwór, promuj w każdym możliwym miejscu, zdobądź support znanego producenta i wykorzystaj tę szansę. Mimo, że brzmi to jak mrzonka, to jest to całkiem skuteczny plan, tylko… potrzeba trochę szczęścia.

DJ Mike Pimenta nie mógł się doczekać swoich “pięciu minut” i postanowił zrealizować chytry plan. Przeglądając jego fanpage możemy się dowiedzieć, że od 2008 roku podbija międzynarodową scenę muzyczną. Wydał aż 22 utwory w wytwórniach Dablio Records i Omnir Records. Jego najnowszym dziełem jest utwór “Brother”, który rzekomo wykonał we współpracy z TJR i VINAI.

https://twitter.com/TJR/status/665647765729472513

Oczywiście, ani TJR, ani VINAI, nie brali udziału w produkcji tego utworu. Obiektywnie rzecz biorąc, nie jest to kawałek najwyższych lotów. Ot, typowy Bigroom. Mimo wszystko, znane aliasy załatwił odpowiednie zainteresowanie i aktualnie “Brother” znajduje się na 72 miejscu TOP 100 Beatport w kategorii Progressive House. Można? Można! Tylko trzeba pokombinować.

brother-beatport-top-100

Teraz zupełnie na poważnie. Z jednej strony możemy się pośmiać z tak banalnej próby promocji, ale z drugiej strony przerażająca jest jej skuteczność! Alias nie gwarantuje jakości muzyki. Pamiętajmy o tym… Poniżej możecie przesłuchać omawiany utwór.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.