Jak zrobić Techno w 5 minut? Szybki poradnik dla początkujących!

10 Lut 2020

W sieci jest wiele poradników, które uczą produkcji muzyki, ale żaden z nich nie jest tak łatwy, przyjemny i inspirujący, jak te które za chwilę zobaczycie. Na kanale YouTube “Proper Recs” znajduje się kilka tutoriali, które rozkładają na części pierwsze gatunki muzyczne oraz styl konkretnych artystów. Osobiście najbardziej spodobał mi się odcinek o Charlotte de Witte, więc to na nim się skupię. To jak stworzyć Techno w 5 minut?

Bądź jak Charlotte de Witte

Od razu zaznaczam, że sam wpis jak i styl poradników jest mocno humorystyczny. Materiał zawiera konkretne porady, jak kluczowe elementy stylu danego artysty czy gatunku, jednak wszystko utrzymane jest w żartobliwym tonie. Tak jak w poradniku dotyczącym Charlotte de Witte, który przedstawia takie elementy, jak odpowiedni kick, dodatkowe dźwięki zamiatania podłogi i włączonej pralki, efekty, kompresja i… nie wiadomo kiedy gracie na Tomorrowland!

How to Make Music Like CHARLOTTE DE WITTE

Nie mniej ciekawie jest w filmie o utworach w stylu Tale of Us, gdzie autor sugeruje, że melodię może stworzyć kot, a jako dodatek może posłużyć zsamplowany wokal Justina Biebera. Wydaje się to szalone, ale działa!

How to Make Music Like TALE OF US

To da się stworzyć Techno w 5 minut?

Pozostając przy tematyce Techno, warto również sprawdzić pierwszy tego typu film na kanale. W tym momencie zaliczył on ponad 1,3 miliona odtworzeń i nie jest to dzieło przypadku. Tutaj jesteśmy maksymalnie prowadzeni za rączkę, włącznie z pobraniem Ableton Live, przez nagrywanie, m.in. kuchennej tacy czy też klaskania, a wszystko to w niespełna trzy minuty.

How to Make TECHNO

Z jednej strony “poradniki” dostarczają rozrywki, ale też z drugiej strony są kopalnią inspiracji. W pewnym sensie, autor wyśmiewa prostotę wielu gatunków czy też artystów ukazując ich styl w krzywym zwierciadle, ale jednocześnie pomaga dostrzec kluczowe elementy. Być może mając odpowiednią wiedzę i umiejętności, faktycznie można stworzyć Techno w 5 minut. Warto spróbować!

Zobacz również:

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.