Jauz organizuje wirtualny koncert. Dołącz do zabawy, jako avatar!

5 Sty 2020

Jauz rozpoczyna 2020 rok wcielając w życie nowy i oryginalny projekt. Wiąże się z nim nowa EP-ka “Dangerous Waters”, trasa koncertowa, a także transmisja koncertu w wirtualnej rzeczywistości. Szczególnie intrygujący jest ostatni element, bo każdy z nas będzie mógł uczestniczyć w zabawie śledząc stream lub samemu w nim uczestnicząc, jako… avatar. Jesteście gotowi na koncert VR?

Nowa EP-ka i nowy projekt

W październiku 2019 roku, Jauz zapowiedział trasę koncertową “Dangerous Waters Tour”, która rozpocznie się 18 stycznia i – jak to zwykle bywa – obejmuje jedynie USA. Jej celem jest promocja nowej EP-ki o tej samej nazwie – “Dangerous Waters”, jednak najciekawsza część wpisu dopiero przed nami.

Mimo, że trasa nie przewiduje przystanku w Europie, to każdy z nas będzie mógł przeżyć występ Jauza w domowym zaciszu. Nie mam na myśli standardowego streamu z koncertu, a jedyny w swoim rodzaju wirtualny koncert, w którym artysta będzie avatarem osadzonym w magicznym, podwodnym świecie.

“Wirtualny koncert ‘Dangerous Waters’ z WaveXR:
– Światowa premiera projektu sceny ‘The Fin’
– Światowa premiera EP-ki ‘Dangerous Waters’
– Całkowicie darmowy stream + będzie niesamowicie!”
– Jauz

Jauz wkracza w świat VR

Jauz nawiązał współpracę z firmą Wave, czyli tą samą ekipa, która stworzyła animacje do EP-ki “Beyond the Senses” autorstwa Rezz. Prawie 20 minut niesamowitych wizualizacji utrzymanych w mrocznym klimacie. Jeśli jeszcze nie widzieliście tego projektu, to warto nadrobić!

Rezz – Beyond the Senses (Full EP Visualizer)

Wave współpracowało również ze znaną artystką Lindsey Stirling, która to nagrała pełen koncert w wirtualnej rzeczywistości. Co ciekawe, występ był na żywo, a specjalny strój z czujnikami przenosił jej ruchy ze świata prawdziwego do wirtualnego. W tle możemy ujrzeć przeróżne scenerie, w tym futurystyczne, jak i inspirowane naturą.

Lindsey Stirling Virtual Concert

Występ Jauza prawdopodobnie będzie przypominał koncert Lindsey, ale w zupełnie innej oprawie. Artysta jest miłośnikiem i inspiruje się rekinami, a zgodnie z zapowiedzią i tytułem nowej EP-ki, wkroczymy do podwodnego świata.

Stream na Twitchu: www.twitch.tv/bitethis
Stream na YouTube: www.youtube.com/jauzofficial
Aplikacja WaveXR: http://wavexr.com

Jeśli chcecie śledzić relację z wirtualnego koncertu “Dangerous Waters”, to będzie on transmitowany na Twichu oraz YouTube. Stream rozpoczyna się 9 stycznia o godzinie 4:00 (lokalnie jest to 8 stycznia, 19:00). Warto dodać, że wydarzenie wspiera technologię VR, z której możecie skorzystać pobierając aplikację Wave.

Zobacz również:

Jauz – Dangerous Waters EP (Preview)

O autorze

Avatar autora
Daniel Szulc editor

Pasjonat elektronicznych brzmień, w wolnych chwilach robi muzykę. "Żaden gatunek jeszcze źle nie wpłynął na moją inspirację i kreatywność".