Jauz jako płetwonurek! Wirtualny koncert “Dangerous Waters” [WIDEO]

9 Sty 2020

Zgodnie z zapowiedzią, Jauz zrealizował wirtualny koncert, który powstał we współpracy z firmą Wave. Zostaliśmy zabrani do podwodnego świata, którego centralnym elementem była scena z ekranem w kształcie płetwy rekina. W trakcie trwającego niecałe 30 minuty seta, usłyszeliśmy między innymi utwory z nowej EP-ki Jauza o nazwie “Dangerous Waters”. Czy warto obejrzeć zapis z transmisji?

Jauz w stroju płetwonurka

Na początek omówię oryginalną scenerię, która ukazała się naszym oczom. Jako, że Jauz jest miłośnikiem rekinów, a nazwa EP-ki to “Dangerous Waters”, inspiracją do tworzenia oprawy był podwodny świat. Tło stanowią elementy rafy koralowej, centralnym punktem jest scena na podeście, której tłem jest ekran w kształcie płetwy rekina. Przed konstrukcją znalazło się miejsce dla pływających rekinów oraz publiki w formie avatarów. Jauz został przyodziany w kostium płetwonurka, z maską i butlą z tlenem na plecach.

Realizacja przypominała tę, którą znamy ze streamów z wielkich festiwali. Dynamiczne ujęcia z kilku kamer zostały wzbogacone o dodatkowe efekty wizualne. Ciekawym rozwiązaniem była interakcja z czatem w formie mini-gierki. Osoby śledzące stream mogły wpisywać na czacie odpowiednie komendy, które poruszały rekinem w prawo i lewo. Celem było pożarcie jak największej liczby radioaktywnych beczek. Brzmi to nieco dziwnie, ale oglądając zapis transmisji szybko zrozumiecie o co dokładnie chodzi.

Premiera EP-ki “Dangerous Waters”

Obraz to jedno i z pewnością jest to element, który przykuł uwagę, ale nie mniej ważna jest premiera EP-ki “Dangerous Waters”. W trakcie półgodzinnego streamu usłyszeliśmy zarówno stare, jak i nowe utwory Jauza. Już na początku możemy usłyszeć jeden z nowych kawałków “Bring em Back”, który ukaże się już jutro. Oficjalna premiera całej EP-ki zapowiedziana jest na 17 stycznia.

“Dangerous Waters” – Tracklist:

  1. “Dangerous”
  2. “The Beat” ft. Nonsens
  3. “Bring em Back” ft. Tynan
  4. “There For You” ft. Franky Nuts
  5. “Get To Me”

Warto dodać, że po półgodzinnym secie, Jauz zorganizował Q&A. Przez około 40 minut odpowiadał na pytania fanów, a wówczas w lewym górnym rogu mogliśmy zobaczyć ujęcie ze studia Wave, a reszta ekranu była animacją, w tym awatarem Sama.

Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia

Taki pomysł na odświeżenie dobrze nam znanych streamów, to strzał w dziesiątkę. Krajobraz stworzony przez zespół Wave mógł zaistnieć tylko i wyłącznie w wirtualnej rzeczywistości. Ciekawym elementem są mini-gierki, jak i wiadomości widzów wyświetlane w formie dymków. Jest to zdecydowanie bardziej angażująca forma transmisji niż sam obraz. Osobiście mam nadzieję, że projekt będzie rozwijany i kolejni artyści zaangażują się w jego rozwój.

Zobacz również:

Jauz – “Dangerous Waters Virtual Concert” with Wave

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.