Jauz podzielił się swoją receptą na sukces i sławę!

16 Mar 2016

jauz-sukces-news

Brakowało mi na stronie motywujących opowieści, które pozwalają no nowo uwierzyć sens własnych działań. Niestety, ale w dzisiejszym świecie, mimo dostępu do Internetu i ogromniej ilości informacji, takich wiadomości jest jak na lekarstwo. Mam świadomość, że część osób traktuje to jak puste słowa czy powtarzane w kółko frazesy, jednak czasem warto odpuścić i po prostu poczuć inspirację. Tym bardziej zachęca fakt, że niektóre z opowieści mają najlepszy możliwy scenariusz. Dlaczego? Bo skonstruował go jedyny w swoim rodzaju poeta i pisarz – ŻYCIE.

Jakiś czas temu tłumaczyłem niezwykle ciekawy wywiad z Jauzem, w którym opowiedział on o swoich przygodach związanych z muzyką. Nie krył się tam ze swoimi porażkami, czy życiowymi rozterkami, które są nieodłącznym elementem w drodze do sukcesu. Zainteresowałem się tą postacią nie tyle ze względu na muzykę (którą lubię!), a ze względu na jego osobowość i uderzającą szczerość.

Gdy ujrzałem informację, że Jauz postanowił opisać receptę na sukces i sławę, poczułem że to śliski temat, który łatwo potraktować powierzchownie. Tak jednak nie zrobił i w zasadzie opisał trudną, ale w większości wypadków jedyną prawdziwą, ścieżkę do upragnionego celu. Nie skupił się tutaj na muzyce, a na ogólny zasadach, które dotyczą każdego kto chce coś zrobić ze swoim życiem. Pouczająca lektura, która została skonstruowana na podstawie własnych doświadczeń. Sam jestem na pewnym etapie rozwoju i doskonale wiem o czym mówi Jauz.

Sporo czytania, ale uwierzcie mi, że warto!

“Uwaga: to jest długi post. Jest to podsumowanie pytań ludzi z całego świata, którzy chcieli dowiedzieć się dokładnie tego samego. Dręczyły mnie te pytania, więc postanowiłem udzielić najlepszych odpowiedzi, jakie tylko znam. Oto one…

Chcesz znać sekret sławy? Jak osiągnąć sukces? Oto on:

Wierz w siebie tak bardzo, że nikt nie będzie w stanie wmówić Ci, że jest inaczej.

Ale również powątpiewaj tak bardzo, aż poczujesz że nie ważne jak ciężko pracujesz i co robisz, nie jesteś w stanie osiągnąć swojego celu.

Pracuj tak ciężko, że Twoi znajomi będą myśleli, że jesteś nienormalny. Będą się z Ciebie nabijać. Pracuj tak ciężko, że kiedy Ci znajomi będą imprezować i bawić się, Ty będziesz w swoim pokoju, pracując i dając z siebie wszystko, przez tyle godzin na ile tylko pozwoli Ci ciało i umysł.

Pracuj tak ciężko, że Twoja rodzina nie będzie miała pojęcia co robisz, ani dlaczego to robisz, każdego dnia i każdej nocy w roku.

Bądź wyśmiewany, bądź odtrącony, bądź ignorowany, bądź w stanie powiedzieć nie. Badź tyle razy poniżony, aż staniesz się na to odporny. To Cię poprowadzi i da energię.

Ustanawiaj granice dla samego siebie. W skrócie, jeśli jesteś początkującym producentem/DJ-em, nie wydawaj pieniędzy na każdą imprezę i festiwal jaki tylko się przydarzy. Powiedz sobie ‘Nie pójdę na X dopóki nie będę pracował tak ciężko, że sam tam zagram’.

Pamiętaj o inspiracji. Czasami oderwij się od swojego cyklu pracy, przypomnij sobie dlaczego dajesz z siebie wszystko pracując nad sobą, a następnego dnia wróć do normalnego rytmu.

Poświęć wszystko dla swojego rzemiosła. Nie pozwól żadnej rzeczy, aby stanęła Ci na drodze. Jeśli w Twoim życiu jest ktoś lub coś co odciąga Cię od pracy 25 godzin na dobę, to zrezygnuj z tego.

Utrzymuj w sobie ideę, że nic innego jak ciężka praca, nie doprowadzi Cię do tego co chcesz osiągnąć. Nie ważne kogo spotkasz, jaki skrót odnajdziesz, jakie zdarzą Ci się sytuacje w stylu ‘zbyt dobre, aby było prawdziwe’, musisz sobie zdać sprawę, że doprowadzą Cię one do porażki jeśli nie włożysz w to pracy.

Pracuj tak ciężko, aż w pewnym momencie to co robisz przestanie być pracą. Stanie się tym kim jesteś. Tym co robisz. Wtedy ludzie przyciągają uwagę. Rodzice w Ciebie wierzą, znajomi Cię wspierają. Właściwa osoba staje na Twojej drodze i otwiera Ci drzwi do sukcesu.

Nadal powątpiewaj w siebie. Nie ważne ile dobrych rzeczy się zdarzyło, nie ważne ile swoich marzeń spełniłeś, pamiętaj że nadal gdzieś tam jest coś lepszego co wymaga od Ciebie jeszcze cięższej pracy niż wczoraj.

Ciesz się sobą. Bądź szczęśliwy. Bądź wdzięczny, doceniaj przysługi, bądź skromny. Dziękuj ludziom, którzy w Ciebie wierzyli kiedy każdy inny się odwrócił plecami. Dziękuj ludziom, którzy śmiali się z Ciebie i sprawili, że w siebie wątpiłeś. Dziękuj samemu sobie, że nigdy się nie poddałeś, i że pracujesz ciężej niż ktokolwiek inny z Twojego otoczenia.

Pracuj na tyle ciężko, aby każdy pojedynczy dzień Twojego życia był tak dobry jak ten i lepszy niż dzień poprzedni.” – Jauz

Warning: this is a long post. This is a culmination of people around the world asking me the same kind of questions, and…

Posted by JAUZ on Montag, 14. März 2016

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.