Jay Hardway rozpoczął serię vlogów o produkcji muzyki!

28 Gru 2016

omsd_1112x660_jay_hardway
Jay Hardway to jeden z najgorętszych aliasów tego roku. Jego kariera rozwija się w szaleńczym tempie, chociaż nie jest nowicjuszem. Stworzył wspólnie z Martinem Garrixem wielki EDM-owy hit czyli “Wizard”. Teraz postanowił zmieć styl, postawił na bardziej progresywne brzmienia, spokojniejsze, bez festiwalowych dropów, jednak nie mniej ciekawe. Przykładem może być “Somina” czy hymn Amsterdam Dance Event 2016, a także remix “Runaways” Sama Feldta, do którego nagrał poradnik video.

Młody Holender idąc tropem KSHMR’a, który także udostępnił w serwisie YouTube serię darmowych poradników. Pierwszy materiał wyjaśnia krok po kroku tajniki produkcji remixu “Runaways”. To nie lada prezent na święta dla początkujących producentów, mogących podejrzeć swojego idola przy pracy i jednocześnie dowiadzieć się czegoś ciekawego. Całość trwa 45 minut, co trzeba przyznać jest dość obszernym materiałem źródłowym. Jay już teraz zapowiedział, że pojawią się kolejne filmy z tej serii:

“Czas na studio! W tym video pokażę Wam jak zrobiłem mój remix ‘Runaways’ dla Sama Feldta i Deepend. Dajcie znać w komentarzach, jakie inne utwory chcecie zobaczyć w tej serii.” – Jay Hardway

Cieszy fakt, że kolejny producent wyciąga pomocną dłoń innym, początkującym twórcom. Być może ten tutorial zmotywuje kogoś do produkcji muzyki, kto wie? Jednak w zalewie bezwartościowych treści, każdy taki materiał jest na wagę złota. Pozostaje trzymać kciuki za ten projekt i oczekiwać kolejnych filmików!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.