Junior Sanchez i Jade Maxe Assad pozwali Steve’a Angello

4 Lis 2016

Junior Sanchez
Pojawiły się nowe informacje w sprawie głośnego pozwu, który został złożony przeciwko Steve Angello. Członek nieistniejącej już Swedish House Mafii, został pozwany na kwotę 13 milionów dolarów. Do tej pory nie znaliśmy szczegółów ani podstawowych danych, jak np. kto złożył ten pozew, ale wszystko powoli się wyjaśnia. Jak trafnie skomentowaliście pod wpisem na Facebooku, sprawa w sądzie nie oznacza winy, jednak biorąc pod uwagę osoby, które zaskarżyły Angello, to może być coś na rzeczy. Za jeden z pozwów odpowiada producent – Junior Sanchez, a za drugi były wiceprezes Size Records – Jade Maxe Assad. Z oficjalnego oświadczenia Sancheza możemy się dowiedzieć, że:

“Pan Sanchez bardzo szanuje i dba o Pana Angello i jego rodzinę oraz uważa ich za przyjaciół. Niestety, czasem w biznesie trzeba rozwiązać sprawy w sądzie i tak też jest tym razem.”

Sanchez dołączył do Size Records w 2008 roku. Miał zarabiać 3000$ miesięcznie oraz mieć 5% udziału w firmie, w zamian za wydawanie utworów i podpisywanie umów z nowym artystami dla Size. Junior twierdzi, że nie dość, że nie otrzymywał obiecanych 5%, to jeszcze nie dostał wypłat za okres marzec – czerwiec. W związku z tym, chce on odzyskać swoje pieniądze oraz naliczone odsetki za opóźnienie. Dodatkowo pozwał on również Angello za straty moralne.

Drugi pozew został złożony przez byłem wiceprezesa Size Records –  Jade’a Maxe Assada. W 2008 roku rozpoczął on współpracę z Angello, a w 2012 roku dołączył do Size. Dwa lata później został awansowany na wiceprezesa, po tym jak załatwił lukratywne umowy z SLS Hotel i Kanon Organic Vodka. Uważa on, że Steve niesłusznie zwolnił go z pracy pod koniec 2014 roku, w związku z tym żąda uregulowania zaległych wypłat z tamtego roku oraz uregulowania potencjalnych strat, których doznał. Podobnie jak Sanchez, Assad również pozwał Angello za straty moralne.

Pozwy są niezależne od siebie i będą rozpatrywane osobno. Ich kwotę szacuje się na 12-13 milionów dolarów. Rozprawa Assada odbędzie się 17 stycznia 2017 w Los Angeles, rozprawa Sancheza miesiąc później, 21 lutego.

Źródło: billboard.com | Zdjęcie: rukes.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.