Justice zagrają w Polsce na Orange Warsaw Festival!

16 Gru 2016

justice
16 listopada tego roku ukazał się długo wyczekiwany, trzeci album francuskiego duetu Justice, zatytułowany “Woman”. Wchodzący w skład tego projektu Gaspard i Xavier zadebiutowali w 2007 roku dobrze znanym krążkiem “†”, który przyniósł im rozgłos na całym świecie i otworzył wrota do sławy. Obecnie Francuzi stawiani są w jednym szeregu z legendarnym duetem Daft Punk. W 2011 wydali kolejny krążek “Audio, Video, Disco”, który był idealnym kompromisem pomiędzy muzyką elektroniczną i rockiem. Jednych on rozczarował, a innych zaskoczył. Głównym powodem była całkowita zmiana stylu, który do tej pory był mieszanką mocnych elektronicznych dźwięków i rytmów.

Wydany ostatnio album “Woman” również różni się od swoich poprzedników, dając nam tym samym wysokiej klasy utwory wprost z parkietów lat 70-tych. Usłyszymy na nim w tle naprawdę przyciągające uwagę chórki czy instrumenty smyczkowe, które w czasach dzisiejszego EDM są “białym krukiem”. Przy okazji wydania nowej płyty, Justice zapowiedzieli również trasę koncertową, która będzie promowała ich nowy LP. Wśród państw, które odwiedzą Francuzi znalazła się również Polska!

Już 2 i 3 czerwca w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Orange Warsaw Festival. W tym roku wszystkich słuchaczy muzyki elektronicznej zaskoczyła obecność Skrillexa. W przyszłym roku organizatorzy postawili na Justice. Po występie duetu z pewnością możemy się spodziewać naprawdę niesamowitych wrażeń. Tym bardziej będzie to pamiętne widowisko, bo jest to ich pierwszy występ w Polsce od 2012 roku. Nie wiem jak Wy, ale ja jestem naprawdę podekscytowany.

Justice | Facebook

O autorze

Avatar autora
Krzysiek Brodowski editor