Justin Bieber promuje Islandię w swoich teledyskach

20 Wrz 2016

Justin Bieber promuje
Na początku września Justin Bieber rozpoczął europejską odsłonę trasy „Purpose World Tour”. Pierwszy przystanek tej części tournée miał miejsce na Islandii, gdzie niedawno powstał również teledysk do utworu „Cold Water”. Nie było to jednak pierwsze spotkanie kanadyjskiego gwiazdora z tą wyspą. Okazuje się, że Justin Bieber promuje Islandię w swoich teledyskach.

Justin Bieber – kanadyjski ambasador Islandii

14 września swoją premierę miał oficjalny teledysk do utworu “Cold Water” projektu Major Lazer, w którym gościnnie zaśpiewali Justin Bieber oraz duńska piosenkarka MØ. Popularna na całym świecie kompozycja to zapowiedź albumu “Music Is the Weapon”, którego wydanie zaplanowano na rok 2017. W pracy nad wydawnictwem udział wzięli również m.in. Ed Sheeran oraz Benny Blanco. Ku rozczarowaniu fanów, w produkcji wideo nie pojawia się jednak żaden z wymienionych artystów. Głównym bohaterem teledysku stała się Islandia i jej malownicze krajobrazy, a także występujące w klipie atrakcyjne tancerki. W zaledwie kilka dni od swojej premiery teledysk zyskał ponad 10 milionów wyświetleń na portalu YouTube.

Islandzkie krajobrazy wszyscy fani Justina Biebera z pewnością doskonale pamiętają również z teledysku do piosenki “I’ll Show You”. W klipie, który swoją premierę miał 10 miesięcy temu, popularny Kanadyjczyk przemierza dzikie i niezwykle malownicze zakątki wyspy, a także pływa w jeziorach kanonu Fjaðrárgljúfur w reklamowanej przez siebie bieliźnie marki Calvin Klein. Biorąc pod uwagę ogromną popularność wideoklipu, sięgającą obecnie niespełna 300 milionów wyświetleń na portalu YouTube, Islandczycy mają powody do dumy. Nie ma również wątpliwości, że sympatia Justina do tego kraju ma bezpośrednie przełożenie na wzrost zainteresowania turystów. Islandzkie portale podróżnicze prześcigają się w informowaniu o tym, które miejsca odwiedził kanadyjski wokalista i w jaki sposób najskuteczniej można do nich dotrzeć. W ten sposób Justin Bieber promuje Islandię i jej malownicze krajobrazy.

Artysta bez wątpienia sympatię do Islandii odwzajemnia, ponieważ to właśnie w tym kraju postanowił rozpocząć europejską odsłonę tegorocznej trasy koncertowej „Purpose World Tour”. 8 oraz 9 września Bieber zachwycił ponad 30,000 fanów dwoma koncertami w mieście Kópavogur. Z Islandii Justin udał się do Niemiec, gdzie wystąpił w Berlinie, Monachium oraz Kolonii. Najbliższe dni piosenkarz spędzi we Francji. Warto przypomnieć, że w ramach bieżącego tournée już 11 listopada kanadyjski gwiazdor wystąpi również w Polsce!

Justin Bieber zaśpiewa w hali TAURON Arena Kraków w piątek, 11 listopada 2016 r. Organizatorem wydarzenia będzie agencja Prestige MJM.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.