Tchami powrócił do Future House. Premiera remixu dla Valentino Khana!

10 Sty 2020

Najpierw kilka zapowiedzi, aż wreszcie nadszedł dzień premiery. Dziś ukazał się nowy remix utworu “JustYourSoul”, którego autorem jest Tchami. Znany francuski producent zaserwował nam brzmienia Future House, którymi to swego czasu podbił serca fanów muzyki elektronicznej. Czy to jednorazowy skok w kierunku starych brzmień? Czy może jednak Tchami pozostanie przy nich dłużej?

Stary nowy Future House

Na początku listopada 2019 roku informowałem Was o pierwszych doniesieniach związanych z remixem “JustYourSoul”. Przez długi czas nie otrzymaliśmy żadnych nowych informacji, dopiero na początku 2020 roku upewniliśmy się, że utwór będzie miał swoją premierę. 8 stycznia, Valentino Khan ogłosił na social media datę ukazania się pierwszego remixu z całej EP-ki “House Party”. Wiele osób stawiało, że będzie to interpretacja Tchamiego i mieli rację!

Wczoraj Valentino postanowił – w swoim specyficznym stylu – oznajmić światu, kogo oficjalnie ugości wytwórnia Mad Decent. Krótki zapis “rozmowy” nie pozostawił złudzeń i zaostrzył apetyt.

Tchami wraca do korzeni?

Tchami, Oliver Heldens oraz Don Diablo uznawani są za pionierów gatunku Future House. Właściciel wytwórni Hexagon, na chwilę obrał nieco inny, muzyczny kierunek i postanowił nieco poeksperymentować z radiowym trendami. Heldens stojący za Heldeep Records, pod swoim głównym aliasem prezentuje mieszankę brzmień, od radiowych hitów, po klubowe. HI-LO jest natomiast pobocznym projektem Olivera, dzięki któremu możemy usłyszeć mocniejsze brzmienia w jego wykonaniu.

Martin Garrix & Jay Hardway – Wizard (Tchami Remix) | Spinnin’ Records

Właściciel wytwórni Confession – Tchami, ma na swoim koncie najmniej premier w 2019 w porównaniu do w/w dwójki. Martin w ubiegłym roku zanotował na swoim koncie zaledwie trzy premiery. “Omega” powstała wraz z Ibranovskim, “Rainforest” czyli solowy pokaz umiejętności Francuza, oraz jako Pardon My French w utworze “Made In France”. Wszystkie te premiery ukazują potencjał i muzyczną ewolucję Tchamiego, jednak w przypadku najnowszego remixu zrobił on ukłon w kierunku starych fanów.

Jeśli pamiętacie “After Life”, remixy “Wizard” albo “You Know You Like It”, to od pierwszych dźwięków zakochacie się w nowym utworze Tchamiego. Francuz postawił na swoje oldskulowe brzmienie Future House, które uwodzi swoim minimalizmem. Jestem ciekaw czy to jednorazowa przygoda z tymi dźwiękami? Czy może styl, który częściej będzie gościł we współczesnej twórczości Tchamiego? Przed nami cały rok premier!

Zobacz również:

Valentino Khan & Diplo – JustYourSoul (Tchami Remix) | Mad Decent

O autorze

Avatar autora
Artur editor

Pomysłodawca oraz właściciel strony Confession - Team Poland, fanatyk francuskiej sceny muzycznej, oraz muzyki Bass / G - House.