Kilka ciekawostek o znanych DJ-ach i producentach

18 Sty 2016

8-ciekawostek-artykuł

Od czasu do czasu, na łamach Essential Music pojawiają się wpisy przedstawiające ciekawostki związane ze znanymi producentami i DJ-ami. Mówiliśmy już o ojcu Steve’a Aokiego, wcześniejszych zajęciach gwiazd EDM, początkach kariery Diplo oraz rozwoju Jauza. Przed Wami kolejna porcja informacji o znanych osobistościach elektronicznej muzyki, a konkretnie Borgore, Avicii, Tommy Trash, Laidback Luke, Dada Life, Armin van Buuren i Steve Aoki.

1. Borgore

borgore-ciekawostki-2

Asaf Borger aka Borgore, to DJ i producent pochodzący z Izraela. Kojarzony jest głównie z tymi nieco cięższymi, elektronicznymi brzmieniami, jak: Dubstep, Trap, Drum&Bass, a nawet Bigroom. To właśnie możecie usłyszeć podczas jego występów. W 2014 roku wydał on utwór “Unicorn Zombie Apocalypse”, który zrobił wraz z polskim producentem Sikdope. Ciekawostką jest, że Asaf był perkusistą w izraelskim zespole “Shabira” grającym… Deathcore. Poniżej możecie przesłuchać jedną z ich piosenek.

2. Avicii

avicii-ciekawostki-1

“Awići” w buddyzmie oznacza najniższy poziom Naraka (czyli piekła), w którym żyją ludzie mający na sumieniu złe uczynki. Nieźle co? Dawno temu, Tim próbował założyć profil na MySpace, ale nazwa “Avici” była już zajęta, więc zdecydował się dodać kolejne “i” do swojego pseudonimu. Może z powodu koneksji z buddyjskim piekłem jego utwory są tak piekielnie dobre?

3. Tommy Trash

tommy-trash-ciekawostki-1

Podczas nauki na University of Australia, Tommy uczył się gry na trąbce. To właśnie wtedy zaczęła w nim kiełkować miłość do muzyki elektronicznej. Trash gra również na forepianie. Poniżej znajduje się link z akustyczną wersją utworu Tommiego Trasha i Wax Motif pod tytułem “Hex”.

4. Laidback Luke

laidback-luke-ciekawostki-1

Wcześniej, na łamach Essential Music przedstawialiśmy dość specyficzne zajęcie, którym parał się młody Luke. Teraz razem przedstawię Wam inną ciekawostkę. Czy wiecie, że ten holenderski DJ jest mistrzem kung-fu? Lepiej z nim nie zadzierać. Luke od wielu lat trenuje kung-fu, a dokładnie Choy Li Fut (jedna z odmian kung-fu). Na zdjęciu poniżej, na swoim profilu na Instagramie, chwali się zdobytymi medalami. W 2013 roku, 39-letni DJ reprezentował Holandię na Mistrzostwach Świata w Chinach. Zespół wygrał 23 złote medale i 5 srebrnych. Laidback Luke osobiście zdobył cztery złote i jeden srebrny.

laidback-medale

5. Dada Life

dada-life-ciekawostki-1

Zanim u tych panów pojawiła się miłość do bananów i szampanów, pojawiła się miłość do chilli. I to poprzez tę miłość się poznali. Ollie i Stefan spotkali się na Chilli cook-off (konkursie gastronomicznym). Po rozmowach na temat przepisów i muzyki, przyszły duet postanowił spotkać się w studiu. Tak właśnie narodziło się Dada Life.

6. Hardwell

hardwell-ciekawostki-1

Myślicie, że Martin Garrix jest najmłodszą gwiazdą EDM? Nic bardziej mylnego. Jeszcze wcześniej, swoją karierę rozpoczął Hardwell. Podczas, gdy jego rówieśnicy odrabiali lekcje, grali w piłkę i prowadzili normalne życie nastolatka, 14 letni Robbert, ukończył swoją pierwszą trasę koncertową na terenie Holandii.

7. Armin Van Buuren

armin-van-buuren-ciekawostki-1

Armin Van Buuren jest z wykształcenia prawnikiem. W czasie studiów grał w klubie nieraz i po 6 godzin. W momencie, gdy jego kariera zaczęła się rozwijać, Armin zawiesił studia, by w 2003 roku je skończyć. Mimo dyplomu, nigdy nie pracował w zawodzie. Aczkolwiek znajomość prawnych zawiłości pomaga mu w robieniu interesów.

8. Steve Aoki

steve-aoki-ciekawostki-1

Wracając jeszcze do skośnookiego Amerykanina. Jak wiemy, jego ojciec prowadził restaurację, a później ich sieć. Steve – o ironio – przez 15 lat był wegetarianinem. W jednym z wywiadów przyznał, że przez 5 lat był weganinem, lecz teraz je wszystko, nawet śmieciowe żarcie. Jest również wielkim zwolennikiem żywności ekologicznej, zdrowej żywności, jak i zdrowego trybu życia.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.