Kilkadziesiąt telefonów skradzionych podczas festiwalu. Uważajcie!

14 Lis 2019

Festiwale to dla wielu osób zabawa i okazja do obcowania z ukochaną muzyką. Niestety, nie wszyscy chcą się bawić i niektórzy korzystają z rozproszenia uwagi uczestników. Podczas EDC Orlando, zostało skradzione ponad 30 telefonów o szacowanej wartości około 78 000 złotych.

Uważajcie na swoje kieszenie

W trakcie festiwalu Electric Daisy Carnival Orlando, policja zatrzymała mężczyznę, który okradał uczestników imprezy. W trakcie zatrzymania miał przy sobie przynajmniej 34 telefony o łącznej, szacowanej wartości około 20 000$, czyli 78 000 złotych.

Policja zareagowała po zgłoszeniu jednego z uczestników festiwalu, który poinformował służby o mężczyźnie w kapturze, który wyciąga ludziom telefony z kieszeni. Wszystkie zostały skradzione jednego dnia – w niedzielę, a na dodatek były ustawione w tryb samolotowy. Właśnie dlatego nie było możliwe ich zlokalizowanie.

Na ten moment policja ustaliła właścicieli trzech z 34 skradzionych telefonów.

Zdjęcie: https://gadget.co.za

Zabawa zabawą, ale…

Wyruszamy na festiwale muzyczne, aby oderwać się od codziennego życia i zapomnieć o problemach przy ulubionych dźwiękach. Nie muszę mówić, jaką popularnością cieszą się smartfony, którymi uwieczniamy zabawę. Mimo wszystko, warto brać pod uwagę, że nie wszyscy mają uczciwe zamiary i musimy pilnować kieszeni. Tym bardziej, że często urządzenia te, warte są nawet kilka tysięcy.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.