Korzystasz ze Snapchata? Koniecznie przeczytaj nowy regulamin!

3 Lis 2015

snapchat-regulamin-zmiany-news

Co jakiś czas powstają nowe aplikacje na urządzenia mobilne, które w nowatorski sposób podchodzą do tematu mediów społecznościowych. Jedną z ostatnich tego typu nowinek jest Snapchat. Idea wysyłania zdjęć czy filmów, które możemy widzieć jedynie przez kilkanaście sekund, przyjęła się na całym świecie. Promocja topowych gwiazd i celebrytów, również miała znaczący wpływ na reklamę tej aplikacji. Jednak jak to mówią: “Nie ma róży bez kolców”.

Snapchat zaliczył już jedną wpadkę. Mimo zapewnień firmy o prywatności, wszystkie zdjęcia i filmy są archiwizowane na serwerach. Tym razem uległ zmianie regulamin, z którym koniecznie się zapoznajcie, bo nie są to kosmetyczne poprawki. Aktualnie, firma ma prawo wykorzystać praktycznie w dowolny sposób, wszystkie informacje przesyłane za pośrednictwem aplikacji. Krótko mówiąc, mogą sprzedać Wasze zdjęcia i filmiki. Póki co, wszystkie te dane mają służyć do promocji Snapchata, ale nie wiadomo co się z  nimi stanie w przyszłości.

Snapchat miał już problemy z Federalną Komisją Handlu (Federal Trade Commission), gdy oszukali użytkowników odnośnie znikania wiadomości zaraz po jej odczytaniu. Być może za sprawą zmiany regulaminu, znowu trafią na celownik FTC.

Źródło: onet.pl

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.