KSHMR: “Martin Garrix to golden retriever muzyki tanecznej”

27 Paź 2019

W trakcie wystąpienia na “Spinnin’ Academy”, KSHMR udostępnił swoje prywatne notatki na temat znanych producentów muzycznych. Lista zawiera takich artystów, jak Martin Garrix, Marshmello czy DJ Snake. Niles omówił w podpunktach karierę w/w osobistości, a tym samym zdradził kilka ciekawostek.

Zaskakująca prezentacja KSHMRa

Panele dyskusyjne i prezentacje podczas Amsterdam Dance Event są integralną częścią tego wydarzenia. Tego typu przedsięwzięcie zorganizowała wytwórnia Spinnin’ Records, która na “Spinnin’ Academy” zaprosiła KSHMRa. Wiele z tego typu wystąpień jest skierowana do stosunkowo wąskiego grona odbiorców, ale to co przygotował Niles… to trzeba zobaczyć.

W trakcie swojego wystąpienia, KSHMR otworzył plik tekstowy, który zawierał listę znanych nam artystów. Są to notatki, które sporządził, aby lepiej zrozumieć jakie czynniki wpłynęły na ich sukces. W ten sposób chciał podkreślić, że każdy z tych DJ-ów/producentów reprezentuje określony schemat działania.

KSHMR o Martin Garrix, Marshmello i DJ Snake

Omawiani artyści zostali opisani podług podpunktów, taki jak: “styl”, “kluczowy moment”, “strategia”, “produkcja”, “wizerunek”, “moja opinia”. Część z informacji jest oczywista, ale szczególnie ciekawe są podpunkty “produkcja” oraz “moja opinia”. Przedstawię Wam najciekawsze z zapisków, w tym opinię KSHMR o Martin Garrix.

Amsterdam Dance Event 2019 – “Spinnin’ Academy” KSHMR
  • DJ Snake

Produkcja: znajduje producentów i tekściarzy, aby zrobić dobre utwory.
Moja opinia: DJ Snake, jako outsider ma unikalną perspektywę, styl i spojrzenie na muzykę taneczną. Ma imponującą pewność siebie w doborze producentów i tekściarzy, dzięki czemu powstają utwory.

  • Marshmello

Moja opinia: niegdyś DOTCOM, stworzył teraz znaną markę Marshmello i charakterystyczny radosny Future Bass, jak np. “Alone”, które doprowadziło do popularności na SoundCloud.

  • Martin Garrix

Produkcja: utalentowany producent, współpracuje z innymi.
Wizerunek: przystojny, wiecznie szczęśliwy, golden retriever muzyki tanecznej.

  • Timmy Trumpet

Produkcja: korzysta z pomocy przy produkcji.

Amsterdam Dance Event 2019 – Zapiski KSHMR ze “Spinnin’ Academy”

Zaskakujące są informacje o DJ Snake’u, którzy korzysta z pomocy innych producentów, podobnie jak Timmy Trumpet. Uzyskaliśmy również kolejne potwierdzenie, że Marshmello to DOTCOM, jednak nowością jest porównanie Martina Garrixa do golden retrievera. Warto również przytoczyć słowa KSHMR o Tiesto.

“Co z Tiesto? Tiesto to gość, który nawet nie wiemy jak się tu znalazł, jest numerem jeden, jest ikoną” – KSHMR o Tiesto

Przypadek czy celowe działanie?

Część osób zwróciła uwagę, że podczas wystąpienia KSHMR wydaje się nieco zmęczony. Według jego słów, spał jedynie trzy godziny i dlatego pojawiały się oznaki wyczerpania. Być może również dlatego, zapadła decyzja o pokazaniu swoich prywatnych notatek. Ich treść jest nieco kontrowersyjna, tym bardziej że dotyczy topowych artystów.

Pomijając zaskakujące informacje, sam pomysł na analizę kariery innych artystów jest wart uwagi. Warto uczyć się od innych, jednak aby to zrobić, trzeba zrozumieć z czego wynika ich sukces. Może ktoś z Was postanowi być “wiecznie zadowolonym, golden retrieverem muzyki tanecznej”!

KSHMR “Spinnin’ Academy”

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.