KSHMR zdradził, jak sprzedać 5 milionów kopii piosenki!

10 Lis 2016

KSHMR zdradził
KSHMR jest wyjątkowym producentem, który znacząco wyróżnia się na tle innych gwiazd EDM. Wydawało się, że Bigroom jest gatunkiem muzycznym, który został doszczętnie zużyty przez wszelkiego rodzaju schematyczne melodie i aranżacje. Mimo wszystko, Niles znalazł sposób na to, aby w oryginalny sposób odświeżyć ten nurt i tym samym zdobyć serca fanów. Później spróbował swoich sił w nieco innych brzmieniach, gdzie również poradził sobie nadspodziewanie dobrze. Jednym słowem – talent. Warto jednak pamiętać, że KSHMR był członkiem duetu The Cataracs, z którym odniósł spore sukcesy. Jednym z ich najpopularniejszych utworów jest stworzone wspólnie z Far East Movement – “Like A G6”. KSHMR zdradził, dlaczego to właśnie ten utwór, tak bardzo spodobał się słuchaczom.

Samplified “wykopało” stare nagranie, gdzie Niles tłumaczy proces powstawania “Like A G6”. Jest to filmik z 2012 roku, więc warto wziąć to pod uwagę. Okazuje się, że linia basowa tej piosenki powstała przez przypadek. Krótko mówiąc, KSHMR przeciągnął główną melodię na linię basową. Jak sam przyznał, to właśnie ten błąd sprawił, że ostatecznie utwór sprzedał się w 5 milionach kopii.

Następnie rozwinął swoją myśl i dodał, że warto podejmować ryzyko pracują w studiu nad nową muzyką. Czasem coś co uważamy za błąd, okazuje się kluczem do sukcesu. Tak oto KSHMR zdradził, w jaki sposób utwór sprzedał się w 5 milionach kopii.

“Błędy mogą być wspaniałą techniką na uzyskanie oryginalnych dźwięków, których ani ty, ani inni artyści, normalnie byście nie stworzyli. Trzeba się zatrzymać i docenić błędy.” – KSHMR

KSHMR | Facebook

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.