Kto tak naprawdę kryje się pod kaskami zespołu Daft Punk?

1 Wrz 2015

daft

Daft Punk jest jednym z najbardziej znanych duetów w świecie muzyki elektronicznej. Swoje eksperymenty z dźwiękiem rozpoczęli już ponad 20 lat temu. Mimo, że odegrali tak wielką rolę w rozwoju EDM, to wiąże się z nimi jedno zasadnicze pytanie: Kto tak naprawdę kryje się pod kaskami?. Producenci spod wieży Eiffla cenią swoją prywatność przez co bardzo trudno jest znaleźć ich zdjęcie bez charakterystycznych hełmów. Niższy z nich, to francuski producent portugalskiego pochodzenia – Guy-Manuel de Homem-Christo. To właśnie on nosi złoty kask z wielką szybką na froncie. Towarzystwa dotrzymuje mu trochę wyższy Thomas Bangalter. Warto dodać, że jego ojciec również zajmował się muzyką elektroniczną.

Guy-Manuel urodził się w 1974, a Thomas rok później. Postanowili założyć zespół w 1993 roku. Z pewnością można powiedzieć, że są już “starymi wyjadaczami” w przemyśle muzycznym. Do tej pory zostało przyznane im wiele nagród, w tym 5 statuetek Grammy m.in za album Random Access Memory.

Przechodząc do sedna sprawy, czyli zdjęć twarzy dwójki DJ’i jest naprawdę kilka i ciężko je znaleźć.

To zdjęcie przedstawia dwójkę producentów bez hełmów jednak jest dość stare, ponieważ zostało zrobione przed 2000 rokiem.

Tutaj zdjęcie jest bardziej aktualnie. Pokazuje jak wyglądał duet kilka lat temu. Thomas Bangalter gra na konsoli, a Guy-Manuel stoi po prawej stronie w czarnej koszuli.

O autorze

Avatar autora
Krzysiek Brodowski editor