Kto tworzy okładki dla wytwórni Axtone?

16 Gru 2015

axtone-jens-gronberg-news

Człowiek od zawsze miał potrzebę wyrażania swoich emocji i uczuć. Z czasem, wszystkie formy takiego przekazu nazwaliśmy zbiorczo “sztuką”. Do tej grupy zalicza się muzyka, która towarzyszy nam w tych lepszych, jak i gorszych chwilach. W dzisiejszych czasach, znaczna część tej dziedziny została przekształcona w “przemysł muzyczny”, który bardziej niż na oryginalność, stawia na – najzwyklejsze w świecie – zyski. Mimo popularnego biznesowego podejścia, nadal istnieją wytwórnie jak Axtone, które są wierne pierwotnym wartościom i promują sztukę.

Oprócz wyjątkowej muzyki, label Axwella słynie z jeszcze jednej rzeczy. Chodzi o wspaniałe okładki, które zdobią każdy kolejny wydany utwór. Tworzy je Jens Grönberg, o którym wytwórnia postanowiła nakręcić krótki dokument.

Okazuje się, że jest on bliskim przyjacielem Axwella. Ich przyjaźń sięga dzieciństwa, kiedy to Axel jako nastolatek, wbiegł do domu Jensa. Wywiązała się spontaniczna rozmowa, która okazała się początkiem znajomości na całe życie. Jakiś czas później postanowili wybrać się na weekend do domu za miastem. Zabrali ze sobą komputery i całe dnie na nich pracowali. Gdy Axwell zrobił jeden ze swoich pierwszych utworów stwierdził, że płyta vinylowa bez żadnej grafiki wygląda strasznie słabo. Poprosił Jensa o narysowanie na niej czegoś co mu przyjdzie do głowy i tak to się zaczęło.

Warto poświęcić te kilka minut i obejrzeć ten film. Inspirujący materiał, który pokazuje, że sztuka zawsze znajdzie swoją własną drogę.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.