Który DJ odwiedził najwięcej festiwali w 2019 roku? Wynik może zaskoczyć!

19 Lut 2020

Znana platforma Festicket przygotowała zestawienie DJ-ów, którzy w 2019 roku odwiedzili najwięcej festiwali muzycznych. Jest to dosyć specyficzne zestawienie, które nie dotyczy całkowitej liczby koncertów, a odwiedzin poszczególnych wydarzeń. Ukazuje to pewną uniwersalność twórczości danego artysty, który może zagrać na wielu, często różniących się klimatem imprezach. Który DJ zagrał na największej liczbie festiwali?

Kto wystąpił na największej liczbie festiwali?

Jako, że z roku na rok przybywa festiwali muzycznych, nie dziwi fakt, że i artyści biją kolejne rekordy. W końcu im więcej wydarzeń, tym więcej bukingów, co z pewnością cieszy menadżerów, jak i DJ-ów/producentów. Różnorodność festiwali pozwala na dotarcie do potencjalnych nowych fanów, którzy wcześniej nie mieli styczności z twórczością danego artysty. Z drugiej strony, nie każda twórczość jest tak elastyczna by wpasować się w klimat konkretnej imprezy. Właśnie dlatego zestawienie Festicket jest na swój sposób wyjątkowe i mówi nieco więcej, niż całkowita liczba występów.

ZOBACZ WIĘCEJ

Ruszaj na Ultra Europe z mega ekipą. Sprawdź ofertę Ultra Party Camp!

Z opublikowanej grafiki wynika, że w 2019 roku na największej liczbie festiwali wystąpił Lost Frequencies. Felix odwiedził aż 49 różnych festiwali muzycznych, co dało mu zdecydowane zwycięstwo nad znajdującą się na drugim miejscu Charlotte de Witte. Jej sukces to idealny przykład na to, że “underground” zyskuje coraz większe uznanie. Trzeci stopień podium, to słynny duet Dimitri Vegas & Like Mike. Na czwartym znalazła się Amelie Lens, a całe TOP 5 zamyka Martin Garrix.

Festicket Festival Heroes 2019 – DJs

W poprzednim zestawieniu, za rok 2018, pierwsze miejsce zdobyła Nina Kraviz z liczbą 35 festiwali. Co ciekawe, wówczas Charlotte de Witte mogła się pochwalić 24 koncertami na różnych wydarzeniach. Tak więc zaliczyła mocny skok względem poprzednich danych.

Zapewne z każdym rokiem będziemy obserwować coraz większe liczby i statystyki związane z festiwalami. Różnorodność i bogactwo muzyki elektronicznej przyciąga nowych odbiorców, a to otwiera furtkę do organizowania nowych festiwali, o jeszcze bardziej sprecyzowanej oprawie.

ZOBACZ WIĘCEJ

Lost Frequencies zagra dwa koncerty w Polsce. Live set z instrumentami!

Swoją drogą, to Lost Frequencies zagra dwa koncerty w Polsce. Pierwszy z nich odbędzie się 6 marca w Poznaniu, a już kolejnego dnia, 7 marca w Warszawie. Będzie to wyjątkowe live show, którego nie możecie przegapić!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.