Który gatunek jest najczęściej ghost produkowany?

27 Mar 2016

ghost-producing-d5-news

Nie jest tajemnicą, że w sieci istnieją portale, które zajmują się sprzedażą gotowych utworów. Na stronie znajdujemy listę podzieloną na gatunki oraz ceny poszczególnych kawałków. Co prawda, większość brzmi dosyć słabo, ale zdarzają się naprawdę ciekawe projekty. Jaki to ma sens? Zakładając, że dysponujecie sensownym budżetem, to kupujecie gotowy utwór, wrzucacie go na swój profil SoundCloud dodając w nazwie swój alias, a następnie wykupujecie promocję w jednym z serwisów repostujących. Później śledzicie statystyki i czytacie komentarze zachwyconych fanów.

Moralną ocenę takie postępowania pozostawiam Wam, jednak  oczywistym jest, że nie ma to nic wspólnego ze sztuką. Proceder ten jest niezwykle popularny, ale nie ma co się dziwić, skoro nawet największe gwiazdy EDM przyznają się do korzystania z tego typu usług. Ostatnio mogliśmy poznać nieco statystyk związanych z rynkiem ghostproducingu, które ukazują trendy i zainteresowanie. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej na ten temat, to warto zajrzeć na stronę polskiej firmy bestghostproducer.com

Link: bestghostproducer.com

W ten sposób dowiedzieliśmy się jakie gatunki są najczęściej kupowane oraz z którego kraju pochodzą najaktywniejsi klienci. W gruncie rzeczy wyniki nie są zaskakujące, ale mamy oficjalne potwierdzenie przypuszczeń.

ghost-producing-min

Na pierwszym miejscu uplasował się Bigroom, który to jest najprostszym i najbardziej schematycznym gatunkiem. Drugie miejsce przypadło Progressive House, gdzie również możemy wyczuć pewien znany układ i bank dźwięków, który przypadnie do gustu większości słuchaczy. Trzecie miejsce należy do Future House, czyli stosunkowo młodego trendu, który zdobywa coraz więcej fanów.

Które kraje najczęściej korzystają z usług ghost producentów? Tutaj nie ma zaskoczenia i na pierwszym miejscu znajduje się USA. Nieco dziwi drugie miejsce Francji, a jeszcze bardziej zaskakuje brak Holandii, gdzie muzyka elektroniczna jest niezwykle popularna.

ghost-producing-kraje-min

Na koniec zostawiam Was z utworem, który idealnie podsumowuje cały rynek ghost producingu, a o którym jakiś czas temu pisałem na Essential Music.

Źródło: thump.vice.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.

Zobacz również

Brak wpisów.