Kygo opowiedział o swojej karierze i gatunku Tropical House

30 Sty 2016

kygo-apple-music-a-ha-remix

Kyrre Gørvell-Dahll aka Kygo, to jeden z najbardziej znanych przedstawicieli gatunku zwanego Tropical House. Jest on wspaniałym przykładem na to, że nie trzeba powielać schematów, aby odnieść sukces. Kluczową rolę w jego karierze odegrał serwis SoundCloud, gdzie Kyrre wrzucał swoje pierwsze produkcje. Przełomowy okazał się remix “I See Fire” Eda Sheerana, który aktualnie posiada ponad 56 mln odtworzeń na YouTube.

O tym, że Kygo przebił się do wielkiego muzycznego świata, nie świadczą tylko liczby na SoundCloud czy YouTube. Jakiś czas temu, wystąpił on również podczas uroczystości przyznania Pokojowej Nagrody Nobla oraz w jednym z najpopularniejszych programów w USA –  The Ellen Show. Ciekawy okazał się również wywiad, którego Kygo udzielił gazecie The Huffington Post.

Mimo, że Kyrre podjął pierwsze kroki w kierunku produkcji muzyki, to nie bardzo wierzył, że EDM zyska popularność. W związku z tym postanowił rozpocząć studia w Edynburgu, które traktował jako plan awaryjny. Na szczęście elektroniczna muzyka przebiła się do szerszego grona odbiorców, a Kygo postanowił udostępnić swoją twórczość w Internecie.

“Myślałem, że to praktycznie niemożliwe, aby się przebić. Zacząłem studiować biznes i finanse w Edynburgu, traktowałem to jako plan awaryjny. Nadal poświęcałem wiele czasu na tworzenie muzyki, aż w trakcie studiów muzyka elektroniczna zaczęła podbijać świat… Zacząłem wrzucać moje utwory na SoundCloud, i w ten sposób zyskałem popularność. Fani dzielili się i udostępniali dalej muzykę, to w ten sposób wszystko się zaczęło.” – Kygo

Następnie Kygo skomentował gatunek, jakim jest Tropical House. Docenił tutaj swojego przyjaciela – Thomasa Jacka, który to sklasyfikował tego typu brzmienia.

“To muzyka, która pasuje praktycznie do każdej okazji. Niezależnie czy jesteś w klubie, imprezie na świeżym powietrzu, albo spotkaniu z przyjaciółmi, wszędzie pasuje. Oprócz tego ma ona w sobie pozytywne przesłanie, które wprowadza w dobry nastrój. Podoba mi się to co wyrasta z tego gatunku. Inni artyści, jak mój dobry przyjaciel Thomas Jack, naprawdę pomogli, aby ta muzyka obrała właściwy kierunek.” – Kygo

Producent docenił również swoje lekcje gry na pianinie, które sprawiły, że teraz jest tym kim jest.

“Rozpocząłem lekcje gry na pianinie kiedy miałem 6 lat. Umiejętność gry ma kluczowe znaczenie w moim procesie produkcji. Nie byłbym teraz Kygo, gdyby nie lekcje gry na pianinie.” – Kygo

Na koniec padło pytanie odnośnie przyszłości Tropical House. Kygo stwierdził, że muzyka ta, cały czas będzie gdzieś w pobliżu, jednocześnie zaznaczył, że nie chce być zaszufladkowanym do tylko jednego gatunku.

“Jeśli miałbym zgadywać czy prędzej przeminie czy zostanie, to obstawiłbym, że będzie cały czas w pobliżu. Myślę, że moja muzyka zawiera w sobie znacznie szersze spektrum dźwięków niż tylko ‘Tropical House’… Mój cel jest prosty, chcę być wspaniałym producentem w swoim własnym stylu, nie chcę być zaszufladkowanym do jednego gatunku.” – Kygo

Źródło: huffingtonpost.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.