Kygo spotkał się z rodziną królewską i zapowiedział swój debiutancki album

10 Paź 2015

kygo-książe-haakon-news

Śledzę poczynania wielu artystów muzycznych i często mam mieszane uczucia co do ich postępowania, ale jest jeden producent, który za każdym razem pozytywnie mnie zaskakuje – Kygo. Jego prawdziwe imię i nazwisko, to Kyrre Gørvell-Dahll, pochodzi z Norwegii i komponuje muzykę z gatunku Tropical House. Swoją karierę rozpoczął na SoundCloud, gdzie stosunkowo szybko został doceniony i tym samym zgromadził wokół siebie rzeszę fanów. Ciekawym wydarzeniem był jego występ na TomorrowWorld 2014, gdzie zagrał na głównej scenie w zastępstwie Avicii-ego.

Jego talent doceniła norweska rodzina królewska, a konkretnie książę Haakon i księżna Mette-Marit. Spotkali się oni w Generalnym Konsulacie w Nowym Jorku. W trakcie rozmowy pogratulowali Kygo sukcesu i wyznali, że słuchali jego utworów, i zarówno oni jak i ich dzieci, polubili tego typu muzykę.

“Oboje słuchaliśmy jego utworów i bardzo je lubimy. Słuchaliśmy ich również z dziećmi i one też ją polubiły. Jego muzyka dociera do ludzi niezależnie od wieku.” – Książę Haakon i księżna Mette-Marit

Wszystkich fanów twórczości młodego Norwega powinna zainteresować wiadomość o nowym albumie. Póki co nie ma na ten temat żadnych szczegółów, jednak Kygo obiecał, że pracuje nad krążkiem, i że na pewno się ukaże.

“Wszyscy chcieli ze mną rozmawiać i to było dla mnie trochę za dużo. Zniknąłem na jakiś czas, aby po prostu skupić się na muzyce… To dziwne uczucie, być świadkiem jak spełniają się wszystkie własne marzenia. Teraz nie jestem do końca pewien czy mam jakieś nowe marzenia. Ale pracuję nad albumem i nie mogę się doczekać ostatnich szlifów. Nie wiem kiedy się ukaże, ale na pewno go wydam.” – Kygo

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.