Kygo i jego wspaniałe animacje podczas koncertów. Jak powstały?

18 Mar 2018

W parze z muzyką elektroniczną, która jest głównym elementem koncertów, idą doznania wizualne. Projektanci scen dwoją się i troją, aby jak najlepiej oddać dynamikę i emocje towarzyszące show danej gwiazdy. Oprócz wyrzutni CO2, confetti, laserów i wszelkiego rodzaju innych świateł, nieodłącznym elementem wystroju sceny są ekrany LCD. To właśnie na nich wyświetlane są wizualizacje, które potęgują doznania słuchowe. Dobitnym przykładem potencjału, jaki drzemie w animacjach są projekty przygotowane dla Kygo.

Norweg jest w trakcie realizowania trasy koncertowej “Kids In Love”, w realizację której zaangażowana jest firma Comix. Udostępnili oni robiące ogromne wrażenie wideo, które ukazuje proces powstawania wizualizacji, które możemy ujrzeć podczas koncertów Kygo. Prawdziwi aktorzy, stroje, green screen, oraz mnóstwo pracy grafików sprawiają, że wyraźnie możemy poczuć, że mamy do czynienia ze sztuką. Tym bardziej, że finalny efekt powoduje opad szczęki!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.