Laidback Luke: “Byłoby miło, gdyby znów pojawili się DJ-e będący po prostu DJ-ami”

23 Wrz 2017

laidback-luke-new-label-news

Laidback Luke to jeden z weteranów sceny muzyki elektronicznej, słynący z perfekcyjnej techniki miksowania, której nie porzucił będąc jedną z największych gwiazd EDM. Są to powody, które składają się na fakt, iż wielu uważa producenta za autorytet w branży, którego zdanie ma znaczenie.

Możemy go poznać nieco bliżej za sprawą vlogów, emitowanych na jego kanale na YouTube. Tym razem jednak, dostajemy inną możliwość zapoznania się z jego punktem widzenia – Laidback Luke udzielił wywiadu magazynowi Magnetic, w którym padło parę ciekawych tez.

Producent, zapytany o to, czy jest niezadowolony, z któregoś z ostatnich występów, odpowiedział następująco:

“Niekoniecznie. Powiedziałbym, że set nie wychodzi wtedy, gdy nie mogę odpowiednio wyczuć publiczności, albo gdy mają miejsce problemy techniczne. Ale nawet wtedy robię, co mogę. Niedawno grałem na Creamfields w Wielkiej Brytanii i podczas występu zaszła potrzeba wymiany decka, na szczęście publiczność tego nie zauważyła.”

Bohater wywiady jest idealną osobą do rozmowy na temat DJ-ingu. Czy w dzisiejszych czasach można się wybić będąc tylko DJ-em?

“Tak, ale sukces będzie mieć miarę tylko lokalną. Byłoby miło, gdyby znów pojawili się DJ-e będący po prostu DJ-ami. Zawsze radzę takim osobom, aby współpracowali z producentami i wydawali utwory, które odniosą sukces na scenie międzynarodowej.”

Niedawno w swoim vlogu, Laidback Luke wraz z Afrojackiem rozmawiali między innymi na temat roli DJ-a, która – jakby nie było – dzięki technologii zmieniła się diametralnie. Ten wątek pojawił się także w wywiadzie.

“To wszystko głównie z powodu rozwoju technologii. Mimo wszystko nie jestem jemu przeciwny. Produkcja muzyki i DJ-ing zawsze polegały na rozwoju. Owszem, z czasem sztuka DJ-ingu ewoluuje, ale nie chcę w międzyczasie zatracić jej istoty.”

Pełen wywiad w języku angielskim znajdziecie pod tym linkiem. Natomiast jeśli chcecie poznać szerszy kontekst pracy współczesnego DJ-a, to zapraszam do obejrzenia drugiej części materiału o tym, czy w dzisiejszych czasach DJ gra na żywo.

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor