Levito – Opowieść o remixie dla NERVO, który zagrały na Tomorrowland!

27 Sty 2016

levito-nervo-news

Z roku na rok, możemy zaobserwować coraz większe sukcesy polskich producentów elektronicznej muzyki. Nie ma co ukrywać, że EDM dla naszego narodu stosunkową nowością. Niewątpliwie ma to swoje plusy i minusy. Główną zaletą jest fakt, że możemy obserwować zmiany, początkową fascynację ludzi, ale i być świadkami niesamowitych historii, które pokazują, że nawet jak jest trudno, to warto walczyć o swoje marzenia.

Hubert Pleskot aka Levito, to pochodzący z Warszawy, 22-letni producent, który specjalizuje się w utworach z gatunku Progressive House. Jego profil na SoundCloud pełen jest wartych uwagi utworów, które zyskały support, m.in. Ummeta Ozcana, W&W i Hardwella. Do tej listy możemy również dopisać siostry NERVO, które w zeszłym roku zagrały jego remix “The Way We See The World” na Tomorrowland. Przez długi czas remix ten był podawany jako ID, a podejrzenia padały na topowe gwiazdy EDM. Okazało się, że jest to dzieło Levito, który na swoim prywatnym profilu opisał niezwykle ciekawą historię powstania tej produkcji. Muszę tutaj dodać, że pasją Huberta (oprócz muzyki) są podróże. Prowadzi on fanpage na Facebooku, gdzie regularnie dodaje posty i zdjęcia z kolejnych miast. Teraz jest w Singapurze, jutro ma być w Jakarcie.

Poniżej znajdziecie pełen opis powstania remixu dla NERVO, link do filmiku z Tomorrowland oraz linki do profili społecznościowych Huberta. Ciekawa postać, warto śledzić!

“Krótka historia produkcji, która stała się moim największym sukcesem jak do tej pory.

W marcu 2015 byłem w Miami, jak wracałem Winter Music Conference dopiero się rozpoczynało, ale już dało się odczuć co się zbliżało. Masa klubowiczów z całego świata. Bogate, lansujące się środowisko od zawsze mnie irytowało, w Miami był tego istny przesyt. Jestem skromny, w dupie mam kto ile ma. Pewnie dlatego zawsze się tak we mnie gotuje. Mam na szczęście do głowy wbite, że zamiast przejmować się jak to gorzej mam od nich, to motywuje mnie to do pracy. Do udowodnienia, że potrafię lepiej.

W Ameryce ostatnią noc spędziłem na plaży/lotnisku, ponieważ chciałem zaoszczędzić na kolejny lot na przyszły miesiąc. Jak się teraz okazuje to była najlepsza decyzja jaką mogłem podjąć. 3/4 czasu słuchałem mojego starego, ledwo rozpoczętego projektu. Patrzyłem na Ocean i nie myślałem o niczym.
Mało snu było tej nocy, ale za to podczas lotu trochę odpocząłem (mimo, że siedziałem obok wieloryba, ciągle żarła i przy okazji mnie szturchała). Po długiej podróży wróciłem wieczorem do domu. Nie witając się z rodziną poszedłem prosto do komputera i tak siedziałem przez kolejne 15 godzin szlifując to co miałem w głowie. Kolejne 5 dni podobnie. Wstępnie miała to być zwykła instrumentalna produkcja, ale wiedziałem czym by się to skończyło. 5000 odsłuchów, 10 komentarzy i po 2 tygodniach każdy by zapomniał. Pomyślałem, że zrobię z tego remix. Pasował mi do tego wokal NERVO z The Way We See The World, który jest hymnem Tomorrowlandu z 2011 roku. Niestety nie jest nigdzie dostępny. Tnąc tragicznej jakości mp3 udało się uzyskać jako taki produkt końcowy. Przed snem wysłałem e-mail do sióstr, bez większych nadziei, że to odsłuchają. Gdy się obudziłem miałem 3 nowe wiadomości w skrzynce, chyba im się spodobało. Za 2 dni miał być Tomorrowland, a one zrezygnowały w ostatniej chwili ze swojej wersji TWWSTW, którą szykowały pół roku i wybrały moją. Szybko wysłały mi acapellę, a ja finalną wersję dostarczyłem kilkanaście godzin przed rozpoczęciem festiwalu. Timing perfekcyjny, co? – Hubert Pleskot

Levito: facebook.com/LevitoMusic | soundcloud.com/levitomusic
Hubert Pleskot: facebook.com/hubertpleskot | instagram.com/HubertPleskot | youtube.com/HubertPleskotTV

https://www.facebook.com/LevitoMusic/videos/1092574717442115

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.