Loud About Us zawitali do Spinnin’ Records. Sukces polskiego duetu!

9 Gru 2019

Polski duet Loud About Us wydał swój pierwszy utwór w jednej z największych wytwórni muzyki elektronicznej – Spinnin’ Records. Krzysiek i Kamil połączyli siły z Robertem Falconem i Yves V, a efektem ich współpracy jest kawałek “Show Me”, który to dziś miał swoją premierę. Jak doszło do współpracy Polaków z zagranicznymi producentami i wydania w Spinnin?

Stary projekt powrócił do żywych

Dziś możemy usłyszeć finalną wersję “Show Me”, która ukazała się nakładem Spinnin’ Records, jednak historia tego projektu sięga 2018 roku. To właśnie wtedy powstało demo utworu, które następnie leżało zapomniane kilka miesięcy na dysku. Okazuje się, że propozycja collabu wyszła ze strony Roberta Falcona, któremu przypadła do gustu twórczość polskiego duetu. Niedługo później, współpracę zaproponował również Yves V, a ostatecznie także Spinnin’ Records.

“Pierwsza wersja utworu powstała na początku 2018 roku. Tak naprawdę zapomnieliśmy o tym projekcie, leżał nietknięty na dysku. Jednak do czasu, aż napisał do nas na Instagramie Robert Falcon, który powiedział, że bardzo mu się podoba nasza twórczość i zaproponował współpracę. Podesłaliśmy ten projekt i od pierwszego odsłuchu zakochał się w tej koncepcji. Kilka godzin później otrzymaliśmy wiadomość od Yves V, który zaproponował, abyśmy wspólnie, we trójkę, jako Loud About Us, Robert Falcon i Yves V dokończyli to demo. Utwór musiał zawierać nasze charakterystyczne dźwięki, które wyraźnie słychać w dropie. Głównie pracowaliśmy nad breakdownem i wokalem. Po prawie roku pracy i wymiany pomysłami, uzyskaliśmy zamierzony efekt i tak powstał collab o tytule ‘Show Me’.

Po dwóch dniach od skończenia utworu, otrzymaliśmy kolejną wiadomość – tym razem ze Spinnin’ Records. Wytwórnia uznała, że potrzebuje utworu w stylu Bass House i poinformowała, że chcą wydać nasz numer.” – Loud About Us

Opłacało się podjąć współpracę i dopracować utwór, który mogliśmy usłyszeć, m.in. podczas występu Yves V na Tomorrowland Winter 2019. Wówczas pod nieznanym tytułem, kawałek wzbudził spore zainteresowanie fanów wszystkich trzech autorów.

Yves V & Loud About Us & Robert Falcon “Show Me” – Tomorrowland Winter 2019

Przyszło nam trochę poczekać na oficjalną premierę “Show Me”, ale warto było! Szczególnie na dropie, wyraźnie słychać charakterystyczny styl Loud About Us, który możecie kojarzyć z wydanego w 2017 roku w wytwórni Hexagon, kawałka “Drums” czy też “Kill The Beat”. Mocne, dynamiczne bass house’owe brzmienia, to znak rozpoznawczy Kamila i Krzyśka. Jeśli jeszcze nie słyszeliście, to koniecznie przesłuchajcie ich najnowszy numer.

Yves V, Robert Falcon vs LOUD ABOUT US! – Show Me

Loud About Us nabierają tempa

Wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek emocji, jakich dostarczą nam Loud About Us. Nie tak dawno wystąpili w znanym, niemieckim klubie Bootshouse, a także wydali kawałek “You Got That” w labelu należącym do Tony’ego Romera. Jeśli dodać do tego poprzednie sukcesy, jak premiery w wytwórni Don Diablo, występ na Sunrise Festival i Beach Party w Trzciance, czy też słynny support Skrillexa, to naprawdę możemy być dobrej myśli. Z tego co wiem, w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się kolejnych nowości od Polaków, więc warto śledzić ich media społecznościowe!

Loud About Us: Facebook | Instagram | SoundCloud | Twitter

Zobacz również:

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.