LOUD ΛBOVT US! – Polski duet supportowany przez Skrillexa, Ephwurd i innych

9 Lis 2015

loud-abovt-us-skrillex-remix-news

Promocja polskich artystów, to dla mnie jedna najprzyjemniejszych rzeczy związanych ze stroną. Byłem niesamowicie zaskoczony, gdy przeczytałem w wiadomości na Facebooku, że polski duet LOUD ΛBOVT US! zyskał support… Skrillexa! W skład zespołu wchodzą Kamil Jaroszek i Krzysiek Drózd, którzy od 4 lat wydają swoje utwory. Wcześniej produkowali pod innymi aliasami, jak Depox & Kylo czy The Hooch. Pod każdą z tych nazw krył inny styl muzyczny, dzięki czemu duet ten zdobył niemałe doświadczenie w produkcji różnych gatunkowo utworów. Co ciekawe, już ponad roku temu wrzucałem na kanał YouTube Essential Music, jeden z ich kawałków (The Hooch – You Know).

Ich najnowszy alias – LOUD ΛBOVT US! jest ukierunkowany na mieszankę Bass House, Dubstepu i Electro. Idealnym przykładem jest ich remix “Big Riddim Monsta” od Dodge & Fuski x 12th Planet. Utwór ten został zagrany przez Skrillexa podczas tegorocznej imprezy halloweenowej w Nowym Jorku. Tym samym zainteresowali się nim Dodge & Fuski, którzy wstawili na swoim fanpage’u fragment występu Skrillexa i zapytali, kto jest autorem tego remixu. Pierwsze podejrzenia padły na Jauza, jednak bardzo szybko okazało się, że jest to dzieło LOUD ΛBOVT US! Czy można wyobrazić sobie lepszy początek dla nowego projektu muzycznego?

Does anyone know who made this Big Riddim Monsta bootleg? Skrillex has been playing it but no idea who made it!

Posted by Dodge & Fuski on 4 listopada 2015

Jako, że w sieci są dostępne tylko szczątkowe informacje na temat LOUD ΛBOVT US!, postanowiłem zadać im kilka pytań i dowiedzieć się o nich nieco więcej. Poniżej możecie przeczytać krótki wywiad, znaleźć linki do ich fanpage’a i profilu SoundCloud oraz przesłuchać omawiany utwór.

Przejrzałem Wasz profil na Facebooku i SoundCloud. Nie znalazłem tam o Was zbyt wielu informacji. Kto wchodzi w skład duetu LOUD ΛBOVT US!?

Alias Loud Abovt Us jest bardzo świeży, dlatego czekaliśmy na rozwój sytuacji i po dość krótkim czasie (z nową nazwą wystartowaliśmy pod koniec września) udało nam się czegoś dokonać. Kilka fajnych supportów, feedbacków od osób które są naszymi idolami. Kto wchodzi w skład duetu? Tworzymy go od ponad 4 lat, a w jego składzie są Kamil Jaroszek i Krzysiek Drózd.

Od jak dawna zajmujecie się produkcją? Wydaliście wcześniej jakieś inne kawałki pod innym aliasem?

Pierwszą styczność z jakimkolwiek DAW’em mieliśmy około 6 lat temu, ale nasze wspólne utwory powstały dopiero dwa lata później. Początki były strasznie trudne, jesteśmy samoukami, więc do wszystkiego doszliśmy poprzez metodę prób i błędów.  Oczywiście zanim powstał duet LOUD ΛBOVT US, po drodze również były inne aliasy, które bardziej traktowaliśmy jako hobby, spędzenie wolnego czasu po szkole.

Nasz pierwszy wspólny projekt nosił nazwę Depox & Kylo. W tym aliasie gatunkiem przewodnim były Jackin House i Fidget House, ale zdarzały się także produkcje z gatunku Deep House/UK Bass. Nasze tracki już wtedy grane były przez takie osoby jak Kissy Sell Out, Higher Self, Billy Kenny, Aaron Jackson, Dubloadz, czy Jauz w podcaście dla UKF (UKF Music Podcast #66).

Znacznie więcej utworów wydaliśmy pod technicznym aliasem – “The Hooch”. Przez pewien czas zajmowaliśmy się produkcją Techno/Tech House, a jeden z naszych utworów przez dwa tygodnie był na pierwszym miejscu na liście Techno na Trackitdown, supportowany przez Koen Groeneveld czy Eric Sneo. Po tegorocznych wakacjach postanowiliśmy wystartować z nowym aliasem, ale kto by się spodziewał takich efektów… W zaledwie dwa miesiące!

Wasz remix “Big Riddim Monsta” zdobył support czołowych producentów, jak Skrillex czy Ephwurd. W jaki sposób promowaliście swoją produkcję? Wiecie w jaki sposób dowiedział się o niej Skrillex?

Bardzo dużo czasu poświęciliśmy na szukanie promo e-maili i rozsyłanie demo, ale niektórzy takich nie posiadają, co było największym problemem. Skąd Skrillex dorwał nasz remix? Miło byłoby się dowiedzieć.

Jakie to uczucie być supportowanym przez jednego z najzdolniejszych i najbardziej znanych producentów elektronicznej muzyki (Skrillex)?

Naprawdę jest to coś niesamowitego… Uczucie nie do opisania! Kilka miesięcy temu byliśmy na jego koncercie, mieliśmy go w zasięgu dłoni, ale to właśnie on wyciągnął ją jako pierwszy. Dzięki Skrillexowi, sami Dodge & Fuski zainteresowali się czyją wersję zagrał, do tego nasi kolejni idole zaczęli nas śledzić na soundcloud (Habstrakt i Jauz). Warto pamiętać, że marzenia się spełniają. Wystarczy odrobina szczęścia, trzeba wyczuć odpowiedni moment, a satysfakcja jest przeogromna.

Czy pracujecie nad jakimś nowym projektem? Będzie to remix, czy jakaś autorska produkcja?

Naturalnie, pracujemy cały czas. Na dzień dzisiejszy przygotowanych mamy kilka produkcji oraz trzy bootlegi, możemy zdradzić, że na pewno nie zabraknie mocnego uderzenia z dubstepowymi wstawkami 🙂

Gdzie można Was usłyszeć na żywo?

Na chwilę obecną cały czas dostajemy propozycje wyjazdów, więc to kwestia czasu. O wszystkim będziemy informować na fanpage’u oraz na Twitterze @loudaboutus.

LOUD ΛBOVT US!: Facebook | SoundCloud | Twitter

https://www.youtube.com/watch?v=7-OBC9JOZBg

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.