Maarten Vorwerk wydał jednego ze swoich klientów!

1 Sie 2016

Maarten Vorwerk wydał
W dzisiejszych czasach ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, czy dany artysta sam tworzy muzykę. Pomijając legendy elektroniki, jak np. Deadmau5, Eric Prydz czy Axwell, wielu DJ-ów korzysta z usług tzw. ghost producentów. Są to ludzie, którzy wykonują utwór na zmówienie, który następnie jest sprzedawany pod aliasem innej osoby. Praktyka ta wzbudza wiele kontrowersji. Jedni uważają, że nie ważne kto podpisuje się pod kawałkiem skoro dobrze brzmi, a inni uważają to za zwykłe oszukiwanie fanów. Do długiej listy możemy dodać kolejny potwierdzony przypadek, gdyż Maarten Vorwerk wydał jednego ze swoich klientów.

W internecie trzeba uważać na to co się pisze, a w szczególności, gdy może to przeczytać wiele osób. Przekonał się o tym Maarten Vorwerk, który udostępnił wpis na Facebooku, który zawierał komentarz z YouTube. Nie byłoby w tym nic specjalnego, gdyby nie fakt, że obrazek opisał, jako “jedną ze swoich ghost produkcji, którą zrobił dawno temu”. Jeden z fanów zabawił się w Sherlocka Holmesa i odnalazł zacytowany komentarz. Okazało się, że jest to utwór Yves V vs Dani L Mebius – Chained, wydany w Spinnin Records w 2012 roku.

Wszystkie wpisy na Facebooku zostały usunięte, ale nie tak łatwo zamieść sprawę pod dywan. W internecie nic nie ginie, a to jest kolejny dowód.

Przy okazji zapraszam do przeczytania wywiadu, gdzie nie tyle Maarten Vorwerk wydał któregoś ze swoich klientów, co opowiedział o swoim życiu i radości, jaką czerpie z tworzenia muzyki.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.