Malaa, Bear Grillz i Marshmello – Kto się kryje pod maskami?

26 Kwi 2016

malaa-bear-grillz-marshmello-top-3-news

Wielu producentów muzycznych i DJ-ów kreuje swój wizerunek poprzez różnego rodzaju gadżety oraz produkowaną przez siebie muzyką, którą grają i wydają. Niektórzy jednak, nie chcą ujawniać swojej twarzy i zakładają na głowę charakterystyczne maski lub hełmy, które tworzą swego rodzaju tajemniczą otoczkę. Bardziej prawdopodobnym powodem jest to, że DJ-e noszą specjalne zakrycie twarzy w ramach kampanii reklamowej. Cokolwiek by nie mówić, to jest to skuteczna metoda promocji.

Chciałbym Wam przedstawić trzech producentów, których tożsamość i twarze owiane są tajemnicą. Oczywiście pominąłem tutaj takie legendy, jak Deadmau5 czy Daft Punk, gdyż chcę skupić się na producentach, którzy są aktywni na rynku muzyczny od niedawna i zadebiutowali jakiś czas temu, a ich tożsamość jest nieznana.

1. Malaa | Facebook | Soundcloud

malaa_mysterious1

Pisaliśmy kiedyś na naszej stronie o Malla, który według wielu teorii miał być wspólnym projektem DJ-a Snake’a, Tchamiego i Mercera. Nadal nie wiemy czy jest to prawdą, jednak nasz francuski producent pojawia się na imprezach z cyklu “Pardon My French”, na których występują wspomnieni wcześniej producenci. Wiemy, że Malaa – podobnie jak jego koledzy -pochodzi z Francji, wydaje przeważnie w wytwórni Tchamiego oraz co jakiś czas wrzuca na swój profil SoundCloud półgodzinne podcasty “Who is Malaa”. Zamaskowany producent wystąpił nawet na Ultra Music Festival, a swojego seta zagrał w towarzystwie podobnie wyglądających facetów w kominiarkach. Teoria z trójką producentów jest prawdopodobna, jednak są to tylko domysły, które nie mają potwierdzenia.

2. Bear Grillz | Facebook | Soundcloud

bear_grillz_mysterious2

Wiem, że DJ i producent przebrany za niedźwiedzia może nie wyglądać zbyt ambitnie, jednak uwierzcie mi na słowo, że warto się zapoznać z jego twórczością. Za strojem uśmiechniętego niedźwiadka kryje się Amerykanin, który produkuje naprawdę świetne dubstepowe kawałki. Póki co, zyskuje dopiero popularność, jednak na swoim koncie ma już kilka sukcesów. Remixy dla Pegboard Nerds czy Alison Wonderland mówią same za siebie. Ukrywający się pod kostiumem producent, wydał ostatnio całkiem ciekawą EP-kę pod tytułem “Mo Honey, Mo Problems”. Polecam również przeczytać dość zabawną opowieść, w której dowiemy się skąd wziął się Bear Grillz, znajdziecie ją w opisie profilu na SoundCloud.

3. Marshmello | Facebook | SoundCloud

marshmello_mysterious3

Przeszliśmy do ostatnio najpopularniejszego producenta z hełmem na głowie. Marshmello to DJ, którego rozpoznacie głównie po charakterystycznym hełmie w kształcie pianki z cukru, które z resztą pojawiają się na wielu jego zdjęciach i w jego debiutanckim teledysku. Specjalizuje się w trapowych klimatach, a większość jego piosenek jest dostępna za darmo. Warto sprawdzić jego profil na SoundCloud. Oprócz tego na początku tego roku większość swoich utworów ukazała się na płycie “Joytime”, zrobił remixy dla Jack U oraz Duke’a Dumonta (wraz z Jauze’m), oraz zagrał na Ultra Music Festival. Możemy tak wymieniać bez końca, bo mimo, że marshmello pojawił się na rynku muzycznym stosunkowo niedawno, to już teraz osiągnął wielki sukces.

O autorze

Avatar autora
Krzysiek Brodowski editor