Mark Knight komentuje TOP 20 Beatport i przewiduje powrót dobrej muzyki

28 Lip 2015

mark-knight-beatport-facebook-beatport-news

Jeszcze do niedawna patrząc na TOP 20 najlepiej sprzedających się utworów na Beatport, można było dostrzec tylko typowo festiwalowe Bigroomy z lekką domieszką Bounce. Wydaje się to zrozumiałe i oczywiste, że tego typu produkcje cieszą się największą popularnością. W końcu główne sceny największych festiwali EDM promują takie właśnie brzmienia. Teraz jednak sytuacja uległa zmianie. W dużej mierze słuchaczy “rozbił” stosunkowo nowy gatunek – Future House. Można na to spojrzeć jak na pewien kompromis pomiędzy House i Bigroom. Uwagę na zmieniające się trendy skierował nie kto inny, jak Mark Knight. Na swoim profilu Facebook zamieścił screen z Beatport oraz kilka słów komentarza.

I posted this the other day on Instagram but the momentum to substantiate this is growing further ..it's really…

Posted by Mark Knight on Thursday, July 23, 2015

“Zamieściłem ten screen kilka dni temu na Instagramie, ale postanowiłem szerzej opisać to co myślę… To naprawdę budujące, że TOP 20 Beatport nie jest całkowicie zdominowane przez utwory zawierające ‘3,2,1 jump’ lub ‘throw your fu#!&n hands in the air’. Wiecie o czym mówię, o tych wszystkich utworach, które brzmią tak samo jak ten pierwszy i są skopiowane milion razy. Czy to powrót dobrej muzyki? Mam nadzieję… Czy wszyscy ci producenci, którzy naprawdę mają talent, powrócą do tego co robili zanim zaczęli sprzedawać EDM… Czy to początek końca EDM? Jak myślicie?” – Mark Knight

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.