Martin Garrix z nagrodą “Best Electronic” na MTV EMA 2019

4 Lis 2019

Poznaliśmy zwycięzców znanego MTV European Music Awards 2019, którego gala odbyła się w Hiszpanii, a konkretnie Sewilli. Artyści byli nominowani w 16 kategoriach, z czego nas najbardziej interesuje “Best Electronic”. Zwycięzcą w tym zestawieniu został Martin Garrix, który otrzymał jedną statuetkę na MTV EMA 2019.

Martin Garrix z nagrodą na MTV EMA 2019

Walka była zacięta, bo w kategorii “Best Electronic” byli nominowani również Calvin Harris, DJ Snake, Marshmello i The Chainsmokers. Jakby nie patrzeć, są to niezwykle popularni artyści, którzy mogą pochwalić się ogromną rzeszą fanów. Zwycięzca może być tylko jeden i został nim Garrix, który nie mógł pojawić się na gali, ale podziękował za oddane niego głosy.

“Dziękuję MTV EMA oraz każdemu kto na mnie zagłosował. Przykro mi, że nie mogłem w tym roku przybyć na galę, ale Wasze wsparcie wiele dla mnie znaczy!” – Martin Garrix

Nie zabrakło niespodzianek

Oprócz głównych kategorii, MTV EMA przyznaje również nagrody dla artystów z poszczególnych krajów. Postanowiłem sprawdzić kto wygrał w Polsce, jak i innych państwach. Okazuje się, że jest kilka niespodzianek wartych uwagi, z czego skupiłem się na tych związanych z muzyką elektroniczną.

  • Najlepszy artysta z Norwegii

Nominowani byli m.in. Alan Walker oraz Kygo, jednak zwycięzcą została wokalistka Sigrid.

  • Najlepszy artysta ze Szwecji

Pamięć o Avicii’m nie wygasa, bo to właśnie on został pośmiertnie wybranym najlepszym artystą ze Szwecji.

  • Najlepszy artysta z Belgii

Teraz pora na humorystyczny akcent. Numerem jeden, jeśli chodzi o artystów z Belgii została MATTN. Żona jednego z rezydentów Tomorrowland – Dimitri Vegasa.

  • Najlepszy artysta z Francji

Jednym z nominowanych był DJ Snake, jednak zwycięzcą został Kendji Girac.

  • Najlepszy artysta z Polski

Co prawda, nie jest ona związana z muzyką elektroniczną, ale w Polsce zwyciężyła Roksana Węgiel.

Pełne wyniki MTV EMA 2019: mtvema.com

https://www.instagram.com/p/B4XVZ7mFBYi/

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.