Martin Garrix i Carl Cox w filmie o EDM. Jest już trailer!

28 Lut 2018

W ciągu ostatnich kilku lat pojęcie elektronicznej muzyki tanecznej przeszło gruntowną metamorfozę. Środowisko, które zaczynało od małych klubów czy nielegalnych rave’ów, przerodziło się w przemysł pełną gębą, w który wpompowano naprawdę ciężkie pieniądze. Owszem, z profitów skorzystali weterani sceny, jednak najbardziej zyskało młode pokolenie, które na kanwie boomu na EDM zbudowało swoją – teraz już ciężką do podważenia – pozycję na rynku muzyki rozrywkowej.

Obie grupy charakteryzuje nieco inne spojrzenie na przemysł – wszak teraz środki do osiągnięcia sukcesu w muzyce rozrywkowej są o wiele łatwiej dostępne, niż kilkadziesiąt lat temu. Z pewnością interesujący punkt widzenia, jak to wszystko działa, będzie zawierał film dokumentalny o nazwie “What We Started”.

Udział w nim wzięło wielu znanych i zasłużonych dla branży muzyki elektronicznej artystów – zarówno młode gwiazdy pokroju Martina Garrixa, jak i ci, którzy są tu dla wielu od zawsze – na przykład Carl Cox czy Moby. Za produkcję odpowiada inna legenda muzyki klubowej – Pete Tong.

Premiera filmu ma mieć miejsce w Miami, podczas Miami Music Week – konkretnie dzień przed Ultra Music Festival, czyli 22 marca. Mam jednak dobrą wiadomość dla widzów z Polski – film zostanie opublikowany w czerwcu  na Netflixie.

Coś czuję, że będzie to naprawdę wart uwagi materiał, dlatego nie mogę się doczekać, mając nadzieję, że wy także!

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor