Martin Garrix stworzył hymn EURO 2020. Tego nikt się nie spodziewał!

20 Paź 2019

Występ Martina Garrixa w RAI Amsterdam obfitował w niespodzianki. Oprócz prezentacji nowego show o nazwie “The Ether”, wspólnego występu z Tiesto i Davidem Guettą, Holender miał jeszcze jedną, wyjątkową informację dla fanów. Martin Garrix stworzył oficjalny hymn EURO 2020!

Martin Garrix autorem hymnu EURO 2020

Tak ogromna i prestiżowa impreza, jak Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej nie może się obejść bez oficjalnego hymnu. W 2016 roku UEFA podjęła współpracę z Davidem Guettą, który wspólnie z Zarą Larsson stworzył utwór “This One’s For You”. Tym razem organizatorzy sięgnęli po dużo młodszego, ale jakże utalentowanego producenta.

Na social media Martina Garrixa pojawiło się zdjęcie z pucharem, które zostało zrobione podczas koncertu Holendra w RAI Amsterdam. Najważniejszy jest jednak podpis, który nie pozostawia wątpliwości.

“Jestem dumny mogąc Was poinformować, że stworzyłem hymn EURO 2020. Nie mogę doczekać się, aż usłyszycie oficjalny utwór!” – Martin Garrix

W oczekiwaniu na premierę

Taka współpraca, to jednocześnie sukces, ale i ogromne wyzwanie. Warto wziąć pod uwagę, że hymn EURO 2020 jest skierowany do bardzo szerokiego grona słuchaczy. Z pewnością będzie to “radiowa” produkcja z wpadającym w ucho motywem, bo taki też jest cel tego utworu. Nie spodziewałbym się typowo EDM-owego kawałka.

Aktualnie nie znamy szczegółów premiery hymnu EURO 2020. Wiemy, że utwór już powstał, a Martin został ogłoszony oficjalnym partnerem muzycznym imprezy. Już teraz wystartował konkurs, w którym do wygrania jest, m.in. spotkanie z Garrixem w Bukareszcie, 30 listopada podczas ostatecznego losowania.

Warto przypomnieć, że pełną wersję hymnu z 2016 roku mogliśmy usłyszeć dopiero 13 maja, czyli na około miesiąc przed rozpoczęciem EURO. Miejmy nadzieję, że tym razem premiera nastąpi dużo szybciej.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.