Martin Garrix i Carl Cox stali się bohaterami filmu o EDM

28 Paź 2016

Martin Garrix i Carl Cox stali się bohaterami filmu
Rozwój i wzrost popularności EDM skłania kolejne gwiazdy i reżyserów do tworzenia na ten temat filmów. Poszczególni producenci realizują swoje filmy dokumentalne, a większe firmy podchodzą do tematu w szerszym kontekście. Po raz kolejny będziemy świadkami próby ogarnięcia tego tematu. Martin Garrix i Carl Cox stali się bohaterami filmu “What We Started”.

Na pierwszy rzut oka takie zestawienia wydaje się kontrowersyjne, ale w gruncie rzeczy ma sens. Cox jest jednym z najbardziej doświadczonych artystów muzyki elektronicznej, natomiast Martin stał się ikoną współczesnego EDM. W ten sposób można opowiedzieć historię na podstawie totalnie różnych punktów widzenia.

Za reżyserię odpowiada Bert Marcus, który zrealizował między innymi takie filmy, jak “Teenage Paparazzo” i “How To Make Money Selling Drugs”. O oprawę muzyczną możemy być spokojni, bo zajął się nią sam Pete Tong. Historia ma być zestawieniem dwóch narracji, gdzie zostanie opowiedziana historia sukcesu Garrixa i wieloletniej kariery Coxa. Oprócz główych bohaterów w filmie wystąpią również, m.in.: Moby, Sasha, Steve Angello, David Guetta, Ed Sheeran, Usher i wielu innych.

“To jest film, który szanuje ducha i ukazuje wnikliwe spojrzenie na różne generacje tego ruchu. W sposób bezprecedensowy zabiera Cię w podróż po całym świecie, gdzie odkrywa przed Tobą dynamikę i wielopoziomowość tego przemysłu” – Pete Tong

Jako, że film został uznany za ukończony, to prawdopodobnie już niedługo poznamy oficjalną datę premiery. Jako, że to Martin Garrix i Carl Cox stali się bohaterami filmu, możemy być spokojni o zainteresowaie i promocję. Zapowiada się ciekawie!

garrix-cox-film

Martin Garrix | Facebook

Carl Cox | Facebook

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.