Martin Garrix o cyberprzemocy

30 Kwi 2015

garrix-tiesto-main

Po występie na Global Citizen 2015 Earth Day w Waszyngtonie oraz w klubie Omnia w Las Vegas, Martin Garrix usiadł na moment i udzielił wywiadu dla Huffington Post. Tym razem nie mówił tylko o nadchodzących premierach czy kolejnych kolaboracjach, a m.in o przemocy w sieci. Martin podkreślił, że nawet gdy brał udział w trasie koncertowej nadal pamiętał o nauce i nie spychał jej na dalszy plan.

“Chciałbym zachęcić moich fanów aby skupili się na nauce, ponieważ tylko wykształcone pokolenie może zapewnić lepszą przyszłość.” – Martin Garrix

Prowadzenie mediów społecznościowych jak np. Facebook, ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony pozwala to na kontakt z fanami,  z drugiej jednak wystawia na bezpodstawną krytykę i zawiść. Garrix podzielił się swoim doświadczeniem w tej sprawie oraz opisał jaką postawę przyjął aby nie miało to na niego destrukcyjnego wpływu.

“… Dotarło to do mnie kiedy czytałem komentarze. Chciałbym aby wszyscy moi fani oraz każdy kto jest bezpodstawnie oceniany, zainspirował się moją postawą wobec tego problemu i dał sobie radę. Wszyscy jesteśmy ludźmi. Używanie mediów społecznościowych do obrażania i niszczenia jest bezduszne, realizowane przez tchórzy, którzy kryją się za komputerami. Moją radą jest ignorowanie negatywnych osób. Skupić się na otaczającej nas miłości.” – Martin Garrix

Dodał również, że jego sposobem na walkę z hejtem jest po prostu udostępnienie nowego utworu na SoundCloud.

“Kiedy mam nową piosenkę, wrzucam ją na SoundCloud i momentalnie miliony osób dowiadują się o tym.” – Martin Garrix

Biorąc pod uwagę, że tytuł jego najnowszej produkcji z Tiesto, to faktycznie jest w niej pozytywny przekaz.

Zdjęcie: rukes.com | Źródło: huffingtonpost.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.