Martin Garrix o DJ Mag Top 100 DJs: “To nie ma sensu”

15 Paź 2019

W wywiadzie dla holenderskiej gazety Parool, Martin Garrix w dosadnych słowach wypowiedział się o słynnym rankingu DJ Mag TOP 100 DJs. Producent skrytykował przedsięwzięcie i poddał wątpliwości sens całego plebiscytu. Jego słowa wiele znaczą, bo już trzy lata z rzędu został uznany za “najlepszego DJ na świecie” według DJ Mag.

Martin Garrix o DJ Mag Top 100 DJs

Co roku rosną kontrowersje wokół rankingu DJ Mag TOP 100 DJs. Z biegiem czasu, kolejni artyści bojkotują to zestawienie, które rzekomo wybiera “najlepszego DJ-a na świecie”. Do ruchu oporu dołączył nie byle kto, bo trzykrotny zwycięzca tego plebiscytu – Martin Garrix. W dosadnych słowach podkreślił on niejasne, a wręcz bezsensowne wyniki tego konkursu.

“Nie obchodzi mnie ten samozwańczy, światowy ranking. Nie potrzebuję listy, aby robić to co lubię. Tak, jestem numerem 1. A Tiesto jest wiele miejsc niżej ode mnie. To nie ma sensu, prawda? To dzięki niemu zacząłem grać. Nie jestem lepszym DJ-em od niego, być może teraz jest większe zainteresowanie moją osobą” – Martin Garrix

Holender poszedł o krok dalej i głośno wyraził wątpliwości, co do rzetelności tego zestawienia. Chodzi o obecność w TOP 100 ludzi, o których mało kto słyszał. Z drugiej strony, bardzo często poza “topową setką” znajdują się zasłużeni i znani artyści.

“Tak swoją drogą, na liście są ludzie o których nigdy nie słyszałem, więc mam pewne wątpliwości co do tego tworu (DJ Mag TOP 100 DJs – przyp. red.)” – Martin Garrix

Co roku podkreślałem, że szanuję Garrixa za to, że nigdy nie zorganizował kampanii związanej z DJ Mag. Mimo to, trzy raz z rzędu wygrał ten plebiscyt i jest aktualnie numerem 1. Martin ponownie powiedział na głos niewygodną prawdę. TOP 100 ma znaczenie w Azji, gdzie stawka za występ zależna jest od zajmowanej pozycji.

“Podkreślam, nigdy nie prosiłem o głosy i nie będę o nie prosił. Czy ta lista powinna zostać zlikwidowana? Mógłbym spróbować, ale to nic nie zmieni. Szczególnie w Azji, tam przywiązują do tego wielką uwagę. Ale jedyne co się liczy, to ile biletów sprzedasz i czy dajesz ludziom radość” – Martin Garrix

Idealny moment na kilka słów prawdy

Jako, że już w najbliższą sobotę poznamy wyniki DJ Mag TOP 100 DJs 2019, słowa Garrixa nabierają niezwykłej mocy. Naprawdę, ciężko o lepszy moment na kilka słów gorzkiej prawdy, o tym samozwańczym plebiscycie na “najlepszego DJ-a”. Szczególnie, że ich autorem jest wielokrotny i aktualny zwycięzca rankingu.

Osobiście, naprawdę szanuję Martina za te słowa. Być może część osób, które biorą omawiane zestawienie zbyt poważnie, nieco zmieni swój punkt widzenia. Na koniec zostawiam Was z już legendarną wypowiedzią Hardwella, na temat TOP 100 DJs.

Sprawdźcie również wpis o nowym collabie Martina z Timbalandem!

Źródło: cultr.com

Hardwell o DJ Mag TOP 100 DJs

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.